Úvod > Co chcete dělat? > Soukromé muzeum šumavských minerálů Velhartice
Kultura

Soukromé muzeum šumavských minerálů Velhartice

Soukromé muzeum šumavských minerálů ve Velharticích, zve k návštěvě všechny nadšence, kteří mají sbírání kamenů jako koníčka. Expozice je rozšířená o expozici zkamenělého dřeva. Dále zde můžete vidět šumavské sklo a skleněné korálky "páteříky", které si zde můžete i sami vyrobit.
V centru Velhartic v domě č. 59 u kostela najdete soukromou sbírku minerálů Libora Škubala s nálezy minerálů z lokalit Šumavy, ale i zajímavých exponátů z lokalit po celé ČR i zahraničí.

Jedná se o jedinečnou expozici soukromé sbírky nadšeného sběratele minerálů. Sbírka potěší nejen všechny, kteří se sbíráním kamenů zabývají.

Ve vitrínách můžete vidět sbírku tisíce minerálů. Vystavené exponáty jsou sbírkou minerálů Libora Škubala, který se tímto koníčkem zabývá přes 20 let svého života. Ze zajímavých lokalit Šumavy jsou k vidění např. ametysty z Nalžovských hor a Horažďovic, křišťály od Nýrské přehrady, krystaly modrého kyanitu z Pancíře, dále zde můžete vidět uranocircit – slídy uranu, které vám nasvítíme UV světlem.

Muzeum pořádá naučné vycházky "Za Kelty", "Do středověku", "Tajemství Velhartic" a zážitkové programy "Lokality" – kde si může každý najít své vlastní minerály, a "Rýžování zlata" – kde se naučíte rýžovat zlato na pánvi i na splavu, a dozvíte se cenné informace o rýžování zlata od dob Keltů přes středověk až po dnešní dobu.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Velhartická chalupa

Velhartická chalupa

Velhartice, Šumava
Bramboromat ve Velharticích

Bramboromat ve Velharticích

Velhartice, Šumava
Hospůdka U Štěpána ve Vojeticích

Hospůdka U Štěpána ve Vojeticích

Petrovice u Sušice, Šumava
Aparthotel Hartmanice

Aparthotel Hartmanice

Hartmanice, Jižní Čechy