Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Po stopách povodní v Berouně

Naučná stezka Po stopách povodní v Berouně

Příroda
Naučná stezka Po stopách povodní, která připomíná nejen ničivou povodeň ze srpna 2002, ale i další pohromy, které řeky v Berouně v minulosti napáchaly, se otevírá v Berouně. Naučnou stezku si budou moci zájemci projít do poloviny října. Poté budou panely putovat mezi berounskými školami.
Stezka obsahuje šest mobilních panelů. Na prvním z nich umístěném u radnice je připomenuta historie povodní v Berouně. Další panel před muzeem odhaluje, co vše s sebou rozběsněné řeky odnesly. O mostech a lávkách se dočtete na pravém břehu Berounky u lávky. Panel, který stejně jako text níže přináší sled událostí několika srpnových dní roku 2002, najdete u řopíku poblíž autobusového nádraží. O několik metrů dále, u vodní elektrárny najdete informace o protipovodňových opatřeních. Poslední panel bude umístěn na náměstí J. Barranda a nabídne srovnávací fotky, jak dnes vypadají místa před deseti lety zaplavená.

Současně bude vydán leták s mapou a krátkými popisy stanovišť, jehož součástí bude i povodňový kvíz. Ten je určený pro děti do patnácti let. Odpovědi je možné odevzdat v Městském informačním centru na Husově náměstí, a to do 15. října. Ze správných odpovědí bude vylosováno deset výherců, kteří obdrží volné vstupenky do berounského aquaparku.

Naučnou stezku si budou moci zájemci projít do poloviny října. Poté budou panely putovat mezi berounskými školami a dalšími institucemi.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Maxim v Berouně

Hotel Maxim v Berouně

Beroun, Střední Čechy
Hotel Grand Beroun

Hotel Grand Beroun

Beroun, Střední Čechy
Berounský medvěd znovu ožil

Berounský medvěd znovu ožil

Beroun, Střední Čechy
Hotel Ok1 v Berouně

Hotel Ok1 v Berouně

Beroun, Střední Čechy