!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Nechranická přehrada u Kadaně
Letní sporty

Nechranická přehrada u Kadaně

Optimální lokalita pro vodní sporty a relax! Nechranická přehrada leží na řece Ohři mezi Kadaní a Žatcem, jižně od Chomutova. Má nejdelší sypanou hráz ve střední Evropě, jejíž délka je 3280 m.
Rekreační středisko Vikletice ležící na jižním břehu přehrady nabízí 7 campingových zařízení – bungalovy, chatky, stany a karavany. Břeh je zde kamenitopísčitý. Přehrada nabízí bohaté možnosti rekreace, rybolovu a vodních sportů. Jsou tu i mimořádně příznivé podmínky pro jachting a windsurfing.

Okolí přehrady je otevřené, příznivé pro vanutí stabilních větrů zejména v jarních a podzimních měsících. Centrem vodních sportů je jacht klub v oblasti obce Vikletice na jihozápadním břehu přehrady a břeh lemující tábořiště v délce asi 1 km od jacht klubu až k autocampingu Vikletice. Zde jsou optimální podmínky pro start plachetenic a windsurfingů.

Okolí přehrady skýtá i možnosti výletů, nedaleko jsou Doupovské vrchy a začínají Krušné hory. Údolní nádrž Nechranice reprezentuje v této oblasti mimopstruhový rybářský revír 441 043 – Ohře číslo 9. Nádrž je velmi dobře zarybňována, s trochou štěstí zde ulovíte kapra, štiku, candáta, sumce i úhoře. V rybářském domě je zajištěn prodej povolenek k lovu ryb a rybářských potřeb. Je zde možné zapůjčení rybářské loďky, popřípadě zapůjčení mrazáku na ulovené ryby. Parkování aut je zdarma v areálu rybářského domova. Za poplatek je možné vzít si s sebou i psa.

V blízkém okolí údolní nádrže Nechranice se nachází spousta turistických možností. Návštěvníci mohou navštívit historická a turisticky atraktivní města ve vzdálenosti cca 20 km od Nechranic. Je to kupříkladu město Kadaň, Žatec, Klášterec nad Ohří a Chomutov. Za zmínku stojí i možnost návštěvy zámku v Krásném Dvoře.

 

Zobrazit více

Provozovatel

Informační centrum Kadaň

Mírové náměstí 1
432 01 Kadaň
Tel.:
+420 474 319 550
Email:
galerie@mesto-kad...
WWW:
www.nechranice.cz
WWW:
www.nechranicko.cz
GPS:
50,369244 13,419660
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
Jezdecká stáj Nechranice

Jezdecká stáj Nechranice

Březno, Severozápadní Čechy
Otec lesů – Vrakodávný veledub

Otec lesů – Vrakodávný veledub

Žiželice, Severozápadní Čechy
Zámek Poláky u Nechranické přehrady

Zámek Poláky u Nechranické přehrady

Chbany, Severozápadní Čechy
Želinský meandr v údolí řeky Ohře

Želinský meandr v údolí řeky Ohře

Kadaň, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Žatec

Pivovar Žatec

Žatec, Severozápadní Čechy
Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Žatec, Severozápadní Čechy
Hotel Zlatý lev v Žatci

Hotel Zlatý lev v Žatci

Žatec, Severozápadní Čechy