Úvod > Co chcete dělat? > Občerstvení Na zámečku v usedlosti Slovanka v Prokopském údolí

Občerstvení Na zámečku v usedlosti Slovanka v Prokopském údolí

Památky
Usedlost Slovanka se nachází na začátku Prokopského údolí, kousek od tramvajové zastávky Hlupočepy. Nejkrásnější pohled na usedlost je z nového tramvajového přemostění údolí na trati Hlubočepy – Sídliště Barrandov.

Pražská usedlost Slovanka v Prokopském údolí sestává ze dvou budov, stavitelem byl inženýr a profesor František Antonín Herget.

V místech dnešní usedlosti bývala středověká vinice, která v 18. století zanikla, když ji koupil inženýr a profesor František Antonín Herget. V držení jeho rodiny byla až do 20. let 20. století. V roce 1899 se o usedlosti dělily Vilemína Hergetová a Helena Zeileisenová. Paní Hergetová zemřela v roce 1926 a dědicem byl její manžel Jindřich Herget. Zanedlouho poté ale usedlost koupil továrník John.

Po roce 1945 byly objekty zestátněny, mimojiné zde jeden čas sídlil Československý armádní film. Dnes je každá z budov v držení jiné soukromé firmy. Od roku 1991 podléhá usedlost památkové ochraně. Od července 2014 je objekt přístupný veřejnosti - v areálu je občerstvení.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí