Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Nomád Děčín – pivovar v podzámčí
Gurmánská turistika

Pivovar Nomád Děčín – pivovar v podzámčí

Nomád vaří piva v rozličných pivních stylech, podle ročního období, nálady, surovin a spoluprací s kamarády z jiných pivovarů. Pivnice se nachází přímo v prostorách pivovaru Nomád pod zámkem.
Pod jižními zámeckými zahradami v Děčíně vznikl na podzim roku 2017 minipivovar Nomád, který vede spoluzakladatel varnsdorfského pivovaru Kocour Jan Kočka. Nomád byl dříve "létajícím pivovarem" – neměl vlastní prostor, kde by vařil pivo. Zlatý mok tak sládek nechával vařit ve spřátelených pivovarech. I když již nyní zakotvil podzámčí, inspiraci pro svá piva hledá po světě dál. A tak název Nomád zůstal.

Přímo v prostorách pivovaru naleznete příjemnou pivnici, vybrat si zde můžete z bohaté nabídky točených piv a lahodných pokrmů. Čepuje se zde vždy výběr z devíti piv. Pan Kočka také často vyráží na degustační soutěže, kde se mu daří získávat ocenění. Chlubit se může například Jarní cenou sládků, kterou vyhrálo pivo Sněhulajda, silná pšeničná 18° stylu weizenbock. V pivovaru se pořádá také řada akcí, jako je např. Kočkiáda, kde se soutěží o nejlepší nakládaný hermelín.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na děčínském zámku

Ubytování na děčínském zámku

Děčín, Severozápadní Čechy
Café Páv v Děčíně

Café Páv v Děčíně

Děčín, Severozápadní Čechy
Hotel Česká Koruna

Hotel Česká Koruna

Děčín, Severozápadní Čechy
Kemp Děčín

Kemp Děčín

Děčín, Severozápadní Čechy