!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Po stopách napoleonských válek na Moravě
Zážitky

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.
Program začíná na kopci Žuráň, na historicky ceněném místě památné bitvy, které bylo polním velitelským stanovištěm francouzského císaře Napoleona I. Bonaparta, slavnostním zahájením v 10.00 hod. Účastníky zájezdu přivítají hrdí francouzští vojáci, kteří předvedou na uvítanou čestnou salvu. Účastníci jsou pohoštěni šampaňským, kávou a zámeckými koláčky. Zde si vyslechnou také historii místa, mají možnost fotografování s vojáky.

Následuje přesun na kopec Santonstanoviště dělostřeleckého pluku francouzské armády. Na vrchu s kapličkou budou čekat návštěvníky vojáci, kteří budou demonstrovat pocity dané bitvy. K umocnění pocitů bude následovat výstřel z kanónu. Dalším historickým místem je Mohyla míru. Zde proběhne prohlídka významného památníku, který je dominantou i přirozeným středem chráněné památkové zóny Slavkovské bojiště. Na návštěvníky zde čekají kyrysníci rakouské armády jako čestná stráž při vstupu do památníku. Poté následuje přesun na slavkovský zámek. Zde je připravena prohlídka jednoho z nejkrásnějších barokních zámků na Jižní Moravě.

Program je doplněn jezdeckými ukázkami na koních rakouské a francouzské jízdy. Ke zpříjemnění pobytu je pro návštěvníky připraven stylový staročeský oběd o několika chodech v příjemném prostředí barokní Zámecké restaurace Austerlitz, který bude doplněn řízenou ochutnávkou skvělých moravských vín z oblasti Čejkovic, kde se nachází největší vinný sklep Templářských rytířů.

Účastníci zážitkového okruhu se mohou během celého dne fotografovat s vojáky napoleonských armád, vystřelit si z palných zbraní (pušek a pistolí, děla). Osobně si mohou vyzkoušet palaš či šavli, v případě zájmu i s odborným výkladem o těchto zbraních. Celým dnem bude návštěvníky provázet fundovaný průvodce Zámku Slavkov – Austerlitz. Akci je třeba předem objednat.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Olga ve Slavkově u Brna

Hotel Olga ve Slavkově u Brna

Slavkov u Brna, Jižní Morava
Zámecká restaurace Austerlitz

Zámecká restaurace Austerlitz

Slavkov u Brna, Jižní Morava
Slavkovský pivovar ve Slavkově u Brna

Slavkovský pivovar ve Slavkově u Brna

Slavkov u Brna, Jižní Morava