Úvod > Co chcete dělat? > Poznejte celý Příběh Pražského hradu – expozice není v provozu
Poznejte celý Příběh Pražského hradu – expozice není v provozu
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Poznejte celý Příběh Pražského hradu – expozice není v provozu

Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.

Expozice v roce 2021 není v provozu.

Je to příběh areálu, který v sobě nese tajemství místa posledního odpočinku nejvýznamnějších českých knížat a králů i patronů České země, místa schraňujícího české korunovační klenoty, Svatovítský poklad, ale i místa představujícího důstojné sídlo hlavy České republiky.

Stálá expozice je tematicky členěna do dvou oddílů, hlavní trasy a tematických odboček, tedy Příběhů.

Hlavní trasa představuje vývoj areálu od prehistorie až po současnost. Jsou zde modely Pražského hradu příslušných vývojových etap doplněné předměty s mnoha nej – nejstarší, nejvzácnější, nejhodnotnější, nejobyčejnější i nejtajemnější… Máte zde možnost prohlédnout si všechny sály a poznat jejich historii.

Hlavní trasa je doplněna tematickými odbočkami, jako např. Příběh českých patronů, Příběh stolování, Příběh vzdělanosti či Příběh korunovací. Tyto podrobné výstavy představují vždy jedno téma spojené úzce s Pražským hradem a jeho dějinami. Samotné Příběhy procházejí mnohdy mnoha staletími a opět obsahují významné originální exponáty, které doplňují delší odborněji laděné texty.

Po opuštění výstavních prostor si mohou zájemci projít znovu celý hradní areál a na základě získaných poznatků zkoumat jeho prostory a zákoutí v nových souvislostech. Pro děti je určen program s názvem Hra na Hrad se speciálními úkoly.

Stálou expozici doplňují interaktivní programy, prostorové počítačové modely, hudba, zvuky i videoprogramy. V rámci projektu byl také natočen čtyřicetiminutový umělecký filmový dokument o strhujících proměnách Pražského hradu, který je promítán v místnosti zv. Apelace.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021