!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Teplice v Čechách – ponořte se do léčivých termálů
Lázně a wellness

Lázně Teplice v Čechách – ponořte se do léčivých termálů

Svěřit se teplickým pramenům znamená ponořit se do vody, která 18 000 let strávila ve vulkanickém podloží. Takový zážitek přináší pobyt v Lázních Teplice v Čechách. Když se spojí účinky termální vodoléčby a odborné péče i chronické obtíže mizí, z Teplic si lidé odvážejí novou pohybovou kondici.

Druhé takové prameny na světě nebyly nalezeny. Císaři a králové Evropy po staletí dokazovali jedinečnost zdejších lázní svými cestami, stejně tak kosmonauti navrátivší se z pobytu ve vesmíru. Poznali význam teplické vody. Její složení předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici. Proto se v Lázních Teplice v Čechách dnes potkávají sportovci, jejich rodiče, ale i lidé, které práce nutí sedět u počítače. Zdejší péče totiž dlouhodobě patří ke špičce v pohybové medicíně a pomáhá nejen kompenzovat, ale i obtížím předcházet.

Teplické prameny jsou navíc plně přístupné v THERMALIU. Jde o komplex termálních bazénů vsazený přímo do Lázeňského domu Beethoven. Bazény jsou naplněné čistě termální vodou, aby zde hned z vývěru předala návštěvníkům svou sílu. V největší lázni má pramen 35°C. Zde se neplave, k relaxaci a rozptýlení slouží více než 100 masážních a rehabilitačních prvků. Bazén na plavání lemuje z jedné strany prosklená plocha s výhledem do Lázeňské uličky a z druhé strany Kneippův chodník. Součástí THERMALIA jsou také sauny v několika druzích pro konkrétní kondici.

Teplické lázeňské domy jsou pamětníci návštěv z nejvyšších kruhů. Unikátní soubor historické lázeňské architektury a zástupy slavných jmen v knize hostů daly vzejít teplickým přezdívkám Malá Paříž a Salon Evropy. Korunované hlavy a jejich doprovod zde trávily celé léto. Ve své době totiž Teplice zařadil slavný Paracelsus mezi 10 nejvýznamnějších lázní světa, a tak se Teplice staly letním sídlem umělců, vojevůdců a králů.

Novinky 2021

Léčba je v Teplicích plně dostupná jak klientům zdravotních pojišťoven, tak samoplátcům. Ti navíc mohou využít až do konce letošního roku mimořádný státní příspěvek. Nejen proto je dobré léčení neodkládat, se státním voucherem každý ušetří 4000 Kč. Kdo by rád vzal děti s sebou. Lze využít Lázeňský pobyt pro děti, budou stačit přesně ty ušetřené 4000 za voucher.
 
Přijet do lázní mohou všichni. Při příjezdu se buď prokážete certifikátem o očkování (stačí už 22 dní po 1. dávce) nebo negativním testem (48h antigenním nebo 72h PCR) nebo potvrzením, že jste prodělali COVID v posledních 180 dnech. Testovat se lze nechat i přímo u nás v lázních. 

Jsme připraveni pomáhat všem, kteří  prodělali onemocnění COVID-19 a potřebují nezbytnou rekonvalescenci. Nabízíme nově program cílený na klienty po prodělaném covidu s individuálním přístupem k jejich potížím dechovým, svalovým, zvýšené únavě či bolestem hlavy.

 

Zobrazit více

Provozovatel

Lázně Teplice v Čechách a.s.

Mlýnská 253
415 38 Teplice
Tel.:
+420 417 977 444
Email:
info@lazneteplice.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.lazneteplice.cz
WWW:
https://www.lazne...
GPS:
50,639199 13,832112
 
 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Paradies v Teplicích

Hotel Paradies v Teplicích

Teplice, Severozápadní Čechy
Bartholomeus Gallery & Café

Bartholomeus Gallery & Café

Teplice, Severozápadní Čechy
Hotel a restaurace Monopol v Teplicích

Hotel a restaurace Monopol v Teplicích

Teplice, Severozápadní Čechy
Pivovar Monopol v Teplicích

Pivovar Monopol v Teplicích

Teplice, Severozápadní Čechy