Úvod > Co chcete dělat? > Rodinný pivovar Svatý Florian - zákoutí romantického městečka Loket

Rodinný pivovar Svatý Florian - zákoutí romantického městečka Loket

Gurmánská turistika
Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech St. Florián a Císař Ferdinand.

Do Lokte se po desetiletích vrátila výroba piva. Přírodní pivo se vaří v malém pivovaru v původní sladovně pod bývalou poštou v hotelu Císař Ferdinand. Vaří se tady polotmavá jedenáctka. Jde o klasické české pivo, ležák, vyrobený z přírodních surovin. Pivo Svatý Florian: je to rubínové, poločerné pivo. Ani sladké, ani hořké, vhodné pro pány i dámy.

V objektu se při stavebních pracích našly zbytky původní sladovny, v které je nyní pivnice. V pivovaru je i kopie udělení pivovárečného práva, které Lokti udělil Karel IV. v roce 1352. Právo Lokti udělil poté, co původní listinu, udělenou městu jeho otcem, zničil požár. Součástí pivovárku jsou velmi krásné sklepní prostory. 

Další zajímavostí je v pivovaru největší sbírka lázeňských pohárků (1237 kusů k poslednímu sčítání), tzv. koflíků určených k popíjení vody v rámci lázeňské léčebné kůry. Základ sbírky položil už v r. 1951 MUDr. Jaroslav Dolina (otec sběratelky) a na jejím rozšiřování se v současné době spolupodílí i syn majitelů, manželů Lojínových. Unikátní sbírka, kterou z většiny tvoří porcelánové pohárky s karlovarskými náměty vyrobené do roku 1945, mapuje tento lázeňský fenomén počínaje 80. léty 18. století. Sbírka je vystavena v interiérech hotelu Císař Ferdinand v Lokti.

Pivovar Florian nabízí příjemné ubytování ve dvou nově zrekonstruovaných hotelech St. Florian a Císař Ferdinand.  Součástí je rodinný pivovar se stylovou restaurací, pivnicí a Café-restaurant.

Váš volný čas si můžete zpříjemnit relaxací. Využijte mini-relax centra v hotelu Císař Ferdinand. Jeho součástí je whirpool až pro šest osob a sauna až pro osm osob. Nechybí samozřejmě místo k odpočinku po koupeli a sauně. Na výběr máte z mnoha typů masáží, od částečných až po ty celkové.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
3.10.
4.10.
Vinobraní na hradě Loket

Vinobraní na hradě Loket

Loket, Západočeské lázně
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky na hradě Loket

Zimní prohlídky na hradě Loket

Loket, Západočeské lázně
8.8.
9.8.
Středověké slavnosti purkrabího Půty na Lokti

Středověké slavnosti purkrabího Půty na Lokti

Loket, Západočeské lázně
7.3.
Masopust Královské Poříčí

Masopust Královské Poříčí

Královské Poříčí, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí