Úvod > Co chcete dělat? > První běžkařská trasa v Chřibech
Zimní sporty

První běžkařská trasa v Chřibech

Chřiby, jedna z nejkrásnějších přírodních oblastí, láká turisty k návštěvě také v zimě. Díky úsilí Lesů ČR totiž v tomto ojediněle půvabném místě vznikla vůbec první vyznačená lyžařská běžecká trasa.
Celkem 45 kilometrů dlouhá trasa začíná u železničního nádraží v Bohuslavicích u Kyjova, vede přes Moravanské louky, parkoviště u Křížku, pískovcové skalisko Kozel a zříceninu Stříleckého hradu. Dále pokračuje přes motorest Samota, Buchlov kámen, Brdo, Bunč, Komínské skály a Budačinu. Konec lyžařské trsy se nachází u lávky pro pěší přes řeku Moravu u Otrokovic, na okraji lesa s názvem Tresný.

Pro vyznavače běžeckého lyžování jsou připraveny informační tabule s mapami a fotografiemi významných míst v Chřibech, které zvídavým běžkařům prozradí něco o geologických a vodních poměrech, rostlinstvu a živočiších, barokním hřbitovu ve Střílkách a o Stříleckém hradu, ochraně přírody a o historii zdejšího osídlení. Útočiště sportovcům i v nepříznivém počasí poskytnou osmihranné celodřevěné zastřešené altány, vybavené ohništěm s lapačem jisker. V obcích Stupava, Břestek a Osvětimany fungují lyžařské vleky se sjezdovkami, takže nová trasa pro běžkaře je ideálním doplňkem k zimní rekreaci.

Chřiby jsou horským pásmem nacházející se na středovýchodní Moravě a ležící mezi městy Kyjovem a Kvasicemi v Jihomoravském a Zlínském kraji. Průběh Chřibů je orientován od jihozápadu na severovýchod, na délku měří asi 35 km a rozloha Chřibů je asi 335 km². Nejvyšší vrchol Brdo dosahuje výšky 587 m n.m.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Slovácká galerie vín v Kyjově

Slovácká galerie vín v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava
Vinný sklípek Kyjov

Vinný sklípek Kyjov

Kyjov, Jižní Morava
Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák

Skalka, Jižní Morava