Úvod > Co chcete dělat? > Lodní servis Strakonice – půjčovna lodí a raftů na Otavě
Letní sporty

Lodní servis Strakonice – půjčovna lodí a raftů na Otavě

Lodní servis Strakonice půjčuje na řece Otavě plastové kánoe, rafty a vodácké vybavení s dopravou do šesti nástupních a výstupních míst. Výdejna lodí se nachází v Sušici přímo u řeky (ř. km 89,5). Přijeďte za nevšedními zážitky a dobrodružstvím!

Základna v Sušici je umístěna na nejvýhodnějším místě pro začátek vaší plavby na krásné řece Otavě, vlakové a autobusové nádraží je vzdáleno 200 metrů a kemp 100 metrů. Jsou zde připraveny lodě a vybavení pro jedno i vícedenní plavby. V půjčovně si lze vypůjčit plastové kanoe, rafty, kajaky nebo nafukovací kanoe.

Pro vrácení lodí můžete využít dalších šest výstupních míst s dopravou lodí zdarma (Horažďovice, Katovice, Strakonice, Štěkeň, Čejetice, Písek), které jsou rozmístěny po celé délce řeky.

Naplánujte si výlet nebo dovolenou do překrásné přírody v podhůří Šumavy. Ze Sušice je řeka sjízdná za každého stavu vody a je vhodná i pro začátečníky. Voda je čistá a peřejnatá, v dolním úseku klidnější s mnohými stupínky. Tábořišť je dostatek. Čekají vás nejen vodácké zážitky, ale i zajímavosti v okolí řeky, např. hrad Rabí, kraj Švandy Dudáka nebo mohyla Jana Žižky u Sudoměře. Při plánování plavby vám v půjčovně rádi zdarma poradí.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Pension u sovy

Pension u sovy

Sušice, Šumava
Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta Sušice

Sušice, Šumava