Úvod > Co chcete dělat? > Sona sól – Veselá kopýtka: Irské tance pro radost
Životní styl

Sona sól – Veselá kopýtka: Irské tance pro radost

Taneční skupina Sona sól pořádá kurzy irských tanců pro začátečníky i pokročilé. Zabývá se hlavně dvěma druhy irských tanců – step dancing a set dancing. Přijďte si zaskotačit, naučit se tancovat zvládne opravdu každý!
Výraz Sona Sól lze přeložit jako Veselá kopýtka. Přijďte se naučit irské tance tančit se naučí úplně, úplně, ale opravdu úplně každý! Nejdůležitější je pro Sona sól motto “Irské tance pro radost” a v tomto duchu se snaží také irské tance vyučovat a šířit.

Na kurzech se nenaučíte jen tančit, ale dozvíte se zde spoustu informací z irské historie, kultury a současných tanečních trendů. Kromě toho si všichni lektoři pravidelně osvěžují vědomosti z oblasti fitness, které se snažíme nenásilně aplikovat ve výuce a dbát tak na to, aby pro tanečníky byl pohyb co nejméně zatěžující. Cílem školy je, aby naši tanečníci znali z oblasti irského tance co nejvíce, takže na lekcích si občas vyzkoušíte i něco z jiných oblastí, které mají s Irskem co do činění, jako je například Bretaň, nebo Skotsko.

Irské tance jsou jedním slovem fascinující. Radost z tance tam najdete na každém kroku i v každé době. Původní tradiční irské tance mají dnes spoustu podob. Na kurzech se můžete naučit Step dancing, který znáte ze slavných irských tanečních show a uvidíte i na soutěžích. Naučíte se základní kroky, techniku tance v soft shoes, společenské ceilí tance a mnoho dalšího! Lekce jsou určené pro úplné začátečníky
bez předchozích tanečních zkušeností.

Setové tance, to jsou irské společenské tance, které běžně uvidíte na irských tancovačkách. Naučíte se základní kroky pro většinu používaných rytmů, základní figury a trochu batteringu (něco jako step bez stepek). Tyto lekce jsou vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí