Úvod > Co chcete dělat? > Tvrz Třebotov
Památky

Tvrz Třebotov

Romantickou tvrz, která se pyšní prostředím ze 13. století najdete na jihozápadním okraji Prahy, v chráněné krajinné oblasti Český kras. Luxusně zrekonstruovaná památka je vhodná pro svatební obřady i hostiny.
Na jihozápadním okraji Prahy, v chráněné krajinné oblasti Český kras se střetává kultura minulého tisíciletí s nově zrekonstruovanou tvrzí Třebotov, která vytváří novodobou harmonii.

Sídlo vznikl pravděpodobně již konce 10. století a písemné doklady jsou doloženy roku 1253, kdy se o tvrzi Trzebotow píše v darovacích listinách Václava I. Rytířskému řádu Křížovníků. Tvrz je tedy starší než samotný hrad Karlštejn a v průběhu let sloužila váženým měšťanským i šlechtickým rodům jako jejich příbytek či rekreační sídlo.
V roce 2001 byl zchátralý objekt odkoupen manželi Sedláčkovými, kteří zahájili generální rekonstrukci areálu. O šest let později byla znovu vysvěcena kaple Sv. Jana Nepomuckého a tvrz opět ožila. V současnosti se jedná o ideální místo pro pořádání svateb, společenských a kulturních akcí, seminářů i školení. Interiér je doplněn o dobové zařízení a návštěvníci se mohou ubytovat ve stylových apartmánech nebo navštívit přilehlé sportoviště či wellness s bazénem.

Při návštěvě okolí nesmíte opomenout ani projekt Karlštejnské šachy, do kterého je tvrz Třebotov zapojena. Na ploše před hlavním průčelím naleznete figuru černého střelce se znakem Hovorčovických z Kolivé hory. Ostatní figury šachovnice jsou rozmístěny u důležitých památek, pamětihodností či zajímavostí mikroregionu Karlštejnsko.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021