Úvod > Co chcete dělat? > Discgolfové hřiště v Českém Krumlově
Letní sporty

Discgolfové hřiště v Českém Krumlově

Novou sportovní zábavu najdou obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova nedaleko historického centra. V Jelení zahradě vzniklo zbrusu nové discgolfové hřiště, které je zdarma přístupné všem zájemcům.
Discgolf je zábavná pohybová aktivita pro každého. Zábavu si užije jak rodina s dětmi, tak i skupinka seniorů. Cílem hry je, podobně jako v golfu, strefit se do koše co nejmenším počtem úderů. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště nejmenším počtem hodů. 

Nové devítijamkové discolfové hřiště v Českém Krumlově je umístěno v klidném prostředí Jelení zahrady, pár minut od centra Českého Krumlova, hned vedle parkoviště P1 – Jelení zahrada. Hřiště nabízí krásné scenérie a především prvotřídní servis. V přilehlé restauraci DEPO si zájemci mohou zapůjčit discgolfové vybavení, tj. disk, skórkartu s návodem a tužku pro zapisování výsledků. Hráči zde mohou využít i občerstvení a toalety.  

Devítijamkové hřiště v obtížnosti pro začátečníky a mírně pokročilé je designované s pečlivým ohledem na ostatní aktivity v daném území jak z pohledu pěších tras, tak z pohledu přilehlé cyklostezky. Netradiční a spíše úsměvná zapeklitost čeká na hráče mezi 8. a 9. jamkou, které spojuje nově upravený kamenný brod přes říčku Polečnici. Současný stav říčky ovšem přechod přes kameny nedovoluje, stále přes ně teče dost vody. Do budoucna proto připadá v úvahu i alternativa citlivého přemostění. 

Nová atrakce je určena široké veřejnosti a vstup je zdarma. 

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí