Úvod > Co chcete dělat? > Vinařské Centrum Excelence ve Valticích
Gurmánská turistika

Vinařské Centrum Excelence ve Valticích

Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou – to je Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. Pracovníci zde poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace i podpory vinohradnictví a vinařství.
Nové centrum se nachází přímo ve Valticích v blízkosti vinařské školy, která je majitelem budovy z první republiky a navazující přístavby. Nejcennější část původní budovy zůstala zachovaná, zbourána byla pouze pozdější nekvalitní přístavba. K dispozici je velký sál s jevištěm, archiv, zasedací místnost i kanceláře. Prostory jsou navržené tak, aby vyhovovaly nejen pro školení, degustace, ale i skladování vzorků vín a pořádání kulturních akcí.
 
Zemědělská škola vznikla ve Valticích už ve druhé polovině 19. století. Učit se tam začalo v roce 1873 a po různých proměnách se z ní novodobě stala škola zaměřená na vzdělání odborníků na víno.

V areálu vznikne také nová vinice, která bude ukazovat nové trendy ve vinohradnictví a poslouží odborné i laické veřejnosti.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 10. 2019