Úvod > Co chcete dělat? > Pomoc při zdravotních úrazech
Zážitky

Pomoc při zdravotních úrazech

Nejčastější příčinou úmrtí v dětském věku je úraz. Ambulance ošetří každý rok cca 450 000 dětských úrazů, 30 000 dětí je přijato s vážným zraněním a asi 300 dětí každý rok zemře. Jak úrazům předcházet a jak pomoci?
Podle posledních průzkumů bylo zjištěno, že mnoho rodičů neví, jak by svému dítěti poskytlo první pomoc. Málo dospělých ví, jak ošetřit dítě, které si poranilo hlavu. Poranění hlavy způsobené pádem je přitom jedním z nejčastějších úrazů, neboť všeobecně tvoří třiačtyřicet procent domácích úrazů. Mezi další časté problémy patří spolknutí drobné hračky, zastrčení předmětu (např. korálku) do nosíčku nebo ucha, snědení rostliny nebo jejího plodu či popáleníny (stačí šálek kávy nebo talíř horké polévky). Stačí chvilka nepozornosti nebo jen neštastná náhoda ... a následky mohou být nedozírné. Vše důležité, jak úrazům předcházet a jak se zachovat, vám zajímavou a poutavou formou vysvětlí školitel záchranné služby.

Seminář:
1. blok – základní neodkladná resuscitace dětí (rozdělení, specifika, odlišnosti), praktický nácvik
2. blok – postupy první pomoci v akutních stavech: dušení, tonutí, krvácení a řezné rány (ošetření leukostehem), úrazy hlavy (otřesy mozku), první pomoc při poranění končetin, otravy a jejich první léčba, alergické reakce (bodnutí hmyzem, uštknutí hadem), popáleniny, omrzliny

Semináře se konají pravidelně 1 – 2x za měsíc. Také je možné uspořádat na objednávku přímo podle vašich potřeb – např. pro pedagogy mateřských a základních škol, sportovní trenéry, mateřská centra atd. Vhodné pro všechny, kdo příchází do kontaktu s dětmi – pedagogy, vychovatele, rodiče, prarodiče, au-pair, chůvy, starší sourozence atd.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021