!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vycházka ke kapličce sv. Urbana
Vycházka ke kapličce sv. Urbana
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Památky

Vycházka ke kapličce sv. Urbana

Velké Pavlovice – městečko na jihu Moravy, jež je proslulé lahodným vínem dosahujícím mimořádných kvalit světové úrovně, sladkými meruňkami a bohatým folklórním, společenským a kulturním životem.
Kromě všeho výše jmenovaného se v tomto městečku od května 2008 nachází zbrusu turistický cíl, veskrze vinařského charakteru. Hoříte zvědavostí, oč se jedná? Rádi vám vše prozradíme a zároveň vás pozveme k procházce. Vyrazíme spolu ke kapličce sv. Urbana – patrona vinařství a vinohradnictví. Tak tedy neváhejte a vydejte se s námi.

Sv. Urban shlíží svým zrakem k Velkým Pavlovicím, sleduje počínání našich vinařů, kochá se bohatou úrodou všude okolo přítomných vinohradů a dalo by se říci, že nad námi všemi drží ochranou ruku.

Kde kapličku sv. Urbana najdete? Kaplička sv. Urbana se nachází v jedné z nejkrásnějších lokalit okolo Velkých Pavlovic. Je umístněna na hranici vinařských tratí Nad Zahradami a Poštory, nad budovou Šlechtitelské stanice vinařské. Najít cestu ke kapličce je velmi jednoduché, neboť leží na trase cykloturistické stezky Modré Hory (na stezku je nejsnazší se napojit u budovy ZŠ, obchodního domu COOP nebo vlakové zastávky ČD). A pokud byste si nevěděli rady, navštivte Turistické informační centrum ve Velkých Pavlovicích.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Turistické informační centrum Velké Pavlovice

Vinařská trať Nad Zahradami, Poštory
691 06 Velké Pavlovice
Tel.:
+420 519 428 149
Tel.:
+420 777 736 413
Email:
infocentrum@velke...
WWW:
www.velke-pavlovi...
GPS:
48,910300 16,829800
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí