Úvod > Co chcete dělat? > Penzion Bene – výlety po Českomoravské vrchovině z Chotěboře
Ubytování

Penzion Bene – výlety po Českomoravské vrchovině z Chotěboře

V západní oblasti Českomoravské vrchoviny na úpatí Železných hor leží město Chotěboř. Na náměstí T.G.M. naleznete mimo jiné Penzion Bene, který nabízí kromě ubytování také zapůjčení dopravních prostředků pro výlety do okolní přírody i na kulturní památky.
Penzion Bene nabízí komfortní ubytování v šesti dvoulůžkových a jednom čtyřlůžkovém pokoji. Každý z pokojů je naprosto jedinečný a poskytuje absolutní pohodlí svým hostům. V penzionu je možné zakoupit turistické známky města Chotěboře a to Chotěbořského zámku.

Za krásami přírody i kulturních památek se můžete vydat s vypůjčeným dopravním prostředkem.  Rozhodnutí, zda to bude automobil, skútr nebo kolo, necháme na vás. K dispozici je také úschovna kol.
 
Krajina v okolí se vyznačuje zejména čistým životním prostředím a je vhodná pro turistiku, cykloturistiku a rekreaci. Zejména část údolí řeky Doubravky mezi Chotěboří a Bílkem je svým kaňonovitým údolím vyhledávanou turistickou oblastí. V blízkosti se nachází vodní nádrž Seč, Velké Dářko nebo Rybník Řeka. Za městem najdete Břevnickou přehradu. Z kulturních památek máte možnost navštívit například skanzen Veselý kopec, muzeum v Chotěboři, pamětní síň Jana Zrzavého v Krucemburku, hasičské muzeum v Přibyslavi, zříceninu hradu v Lipnici nad Sázavou, zámek Žleby či rodiště Karla Havlíčka Borovského.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
13.10.
Oslava 20. let Archa Benediktus

Oslava 20. let Archa Benediktus

Chotěboř, Vysočina
4.11.
Anna K.

Anna K.

Chotěboř, Vysočina
2.10.
3.10.
Víkend architektury v Hlinsku

Víkend architektury v Hlinsku

Hlinsko, Východní Čechy
30.10.
Zamykání Doubravy 2021

Zamykání Doubravy 2021

Běstvina, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar v Chotěboři

Pivovar v Chotěboři

Chotěboř, Vysočina
Chata Doubravka

Chata Doubravka

Chotěboř, Vysočina
Penzion U Bambuchů

Penzion U Bambuchů

Libice nad Doubravou, Vysočina