Úvod > Aktuality > Apetit piknik v Grébovce se blíží!
Apetit piknik v Grébovce se blíží!
"> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Apetit piknik v Grébovce se blíží!

Vydáno 17. června 2021
Přijďte i letos na Apetit piknik! Již 10. ročník gastronomického festivalu se koná v sobotu 19. června 2021 v pražském parku Grébovka. Přijďte si vychutnat skvělé jídlo a pití, objevit nové kulinární hvězdy a užít si skvělou atmosféru a spoustu zábavy pod širým nebem!
V pořadí již desátý Apetit piknik naváže na tradici, kterou dodržuje od svého prvního ročníku: dobře pohostit, pobavit a seznámit návštěvníky s oblíbenými kulináři, farmáři a producenty. A samozřejmě nebude chybět ani setkání s redakcí Apetit, která přichystala řadu cooking show. Navíc návštěvníkům pravidelně představuje také nové trendy v gastronomii, stravování nebo zpracování potravin.
                                                                                     
Apetit piknik 2021 gurmány určitě nezklame. Na své si přijdou vyznavači klasiky i experimentátoři, a to u více než 80 prodejních stánků, jejichž sortiment bude skutečně rozmanitý. Příchozí mohou ochutnat českou klasiku i exotické a ostřejší chutě. Na výběr prodejců totiž dohlíží sama redakce.
 

Minikurzy vaření: božský dezert, tuňákový tatarák i koktejly

Apetit piknikProstředí anglického parku Grébovka nabízí dostatek prostoru nejen pro ochutnávky, ale také pro kuchařské show a mini kurzů vaření. Na pódiu vystoupí například cukrář Josef Maršálek, který bude radit jak na božský desert snadno a rychle, finalistka soutěže @masterchefcz Lea Skálová zájemce naučí tuňákový tatarák na tortilovém chipsu s wasabi majonézou a ve večerních hodinách dorazí mistr barman Tomáš Kubíček se snadnými koktejly. Ve 13:30 proběhne krájení dortu 10. ročníku Apetit pikniku!

Přijďte do parku Grébovka zažít největší piknikovou party roku pod širým nebem! Startuje se 19. června v 10 hodin. Vstup je zdarma a vítáni jsou všichni.
Sklep Grébovka na Vinohradech v Praze 2

Sklep Grébovka na Vinohradech v Praze 2

Vinohrad a vinný sklep umístěný ve vinici je majetkem Městské části Praha 2. Sklep provozují a vinici o rozloze cca 1,6 ha spravují Ing. Iveta Bulánková a Pavel Bulánek. Zde vyrobené víno má titul České zemské víno a pochází z kvalitních hroznů osmi odrůd.

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.