!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad
V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad

  • Vydáno5. srpna 2021
Archeoskanzen v Modré pravidelně ožívá nejrůznějšími akcemi. Letošní srpen nabídne návštěvníkům opět atraktivní zážitky. Pro tento víkend 7. a 8. srpna bude opět připraven zajímavý a bohatý program – 16. ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou Veligrad 2021. V průběhu obou dnů je připraven bohatý doprovodný program s ukázkami řemesel, bojové ukázky, lukostřelba, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalších. Vrcholem sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce bitvy.
bitva veligradArcheologický skanzen aneb Velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví, kde nahlédnete do života starých Slovanů, se nachází v místech původního hradiště z dob Velké Moravy nedaleko Velehradu.

Možná ho znáte z historického filmu a čtyřdílného seriálu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů, který se právě tady natáčel. O víkendu 7. a 8. srpna 2021 se tu strhne boj o hradiště – historická bitva z dob Velké Moravy. Užijete si velký historický festival s řadou doprovodných aktivit – s ukázkami řemesel, lukostřeleckým turnajem i spoustou soutěží pro děti a dospělé.

Vyvrcholením sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce dávné bitvy. V bitvě uvidíte až dvě stovky účinkujících, z toho stovka bude bojovníků. Někteří z nich pojedou i na koních. Základní vstupné stojí 150 Kč, děti od 6 do 15 let, studenti a senioři zaplatí 100 Kč.
Terárium Modrá – džungle na dosah

Terárium Modrá – džungle na dosah

Největší terárium na Moravě, najdete v Modré, v těsné blízkosti Archeoskanzenu. Terárium ukazuje především ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, štíry, ale také kajmana. Někteří živočichové žijí v pralesním prostředí, jiní pocházejí z pouští a polopouští.

Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu

Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu

Centrum Slováckých tradic se nachází v obci Modrá u Velehradu. Návštěvníci se mohou nejen seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů a kavárna.

Přírodní biotop Modrá

Přírodní biotop Modrá

Přírodní koupaliště Modrá se nachází v areálu Živá voda v obci Modrá. Kromě toho, že se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní, je možné se také osvěžit v přírodním koupališti s brouzdalištěm.

Rezervace praturů v expozici Živá voda v Modré

Rezervace praturů v expozici Živá voda v Modré

Pratuři, původem ze středočeských Milovic, osídlili pastvinu, která je součástí unikátní expozice Živá voda. Na Moravu se tak tito původní kopytníci vrátili po mnoha staletích.