!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend dalšími jízdami parních vlaků
Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend dalšími jízdami parních vlaků
">
Zážitky

Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend dalšími jízdami parních vlaků

Vydáno 2. srpna 2016
Na romantické trati západních Čech z Pňovan do Bezdružic, se o víkendu 6. a 7. srpna opět koná akce Bezdružické parní léto. Ve stanici obratu je připraven pro cestující kulturní program pro vaše zabavení, než lokomotiva přejede na druhý konec vlaku. Letos bude na akci hrát opět oblíbená taneční skupina Althea a Švejk Band Milana Benedikta Karpíška. A příští týden, v sobotu 13. srpna, se připravuje Den otevřených dveří na zámku Bezdružice.
Centrem veškerého dění je nádraží v Bezdružicích, kde se po celý den budou konat představení hudebních, divadelních a tanečních skupin. Malí i velcí se budou moci také povozit šlapací inspektorskou drezínou nebo navštívit výstavu o železnici. Nad zdárným průběhem akce Bezdružické parní léto budou dohlížet prvorepublikoví četníci.

Koncová stanice romantické lokálky z Pňovan u Plzně je centrem akcí Bezdružického parního léta. V okolí nádherná příroda, množství historických památek. V místě parní vlaky, četnická pátrací stanice, tematické výstavy, výstava o historii železnice, možnost prohlídky historické výtopny, prezentace modelářského kroužku.

Co vás o víkendu čeká?
 • Otevřené Železniční muzeum Bezdružice, razítka, pamětní magnetky, turistické známky, pohlednice a pexeso
 • Ukázka drážní inspektorské drezíny poháněné lidskou silou. Možnost svezení se za dozoru pořadatelů.
 • Nad bezpečností návštěvníků Bezdružického parního léta budou dohlížet uniformovaní prvorepublikoví četníci a vojsko. Názorné ukázky práce včetně zadržení nebezpečných pachatelů. Na stanici k prohlédnutí četnická služebna. Četnictvo dozoruje též v parních vlacích.
 • Výtvarné dílny pro děti
 • Historický fotoateliér
 • Prodej místních výrobků, řemeslný jarmark
 • Doporučené nástupní místo na zvláštní vlaky je stanice Bezdružice, parkování tamtéž na náměstí.
 • Odjezdy parního vlaku z Bezdružic směr Kokašice v 12:37, 14:37 a 16:37, cesta tam a zpět trvá 1 hodinu.
 • Odjezd parního vlaku z Bezdružic směr Cebiv v 9:15, cesta tam a zpět trvá 3 hodiny.
 • Jízdenky se prodávají pouze ve vlaku, neplatí zde žádné zaměstnanecké či komerční slevy Českých drah. Přeprava kočárků možná. Základní jednosměrné jízdné Bezdružice - Kokašice 40 Kč, děti do 10 let polovic a do jednoho metru výšky zdarma. U vlaku do Cebivi dvojnásobné ceny.
 • Přepravu většího kolektivu cestujících prosím oznamte včas na telefonu: 604 827 735.
Naučná stezka údolím Úterského a Bezdružického potoka

Naučná stezka údolím Úterského a Bezdružického potoka

Malebné údolí potoka je vyhledávaným místem pro pěší turistiku a dětské stanové tábory. Stezka vede po značených turistických stezkách. Začíná a končí na Náměstí Kryštofa Haranta ve městě Bezdružice. Podél Úterského potoka lze dojít až k hracholuské přehradě.

Bezdružická lokálka Pňovany - Bezdružice a muzeum železnice

Bezdružická lokálka Pňovany - Bezdružice a muzeum železnice

Místní železnice neboli lokálka - samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trampa, turisty a příznivce stříbřitých kolejí. Trať Pňovany - Bezdružice byla zprovozněna v roce 1901 a dodnes nabízí výhled do malebné krajiny. Ve stanici Bezdružice se nachází malé muzeum.