Úvod > Aktuality > Bílý kůň zamíří s Martinem i letos pod Bílou věž
Bílý kůň zamíří s Martinem i letos pod Bílou věž
"> "> Bílý kun zamírí s Martinem i letos pod Bílou vež "> Úderem ctvrté hodiny odstartuje bohatý program "> Martin s sebou priveze pozvání na zajímavé spolecenské akce

Bílý kůň zamíří s Martinem i letos pod Bílou věž

Vydáno 10. listopadu 2019 Kultura
Opět po roce přiveze 11. listopadu bílý kůň na Velké náměstí v Hradci Králové pod Bílou věž Martina coby symbol přicházející zimní turistické sezóny. Ve dvě hodiny odpoledne odstartuje bohatý program pro všechny věkové generace. Ve stáncích přijdou návštěvníkům vhod svatomartinské rohlíčky či víno a mnoho dalších dobrot, oči potěší třeba živé ukázky kovářského řemesla.
Martin na bílém koniKaždoroční uvítání zimní sezóny proběhne i letos v pondělí 11. listopadu na královéhradeckém Velkém náměstí. Každoroční vítání Martina na bílém koni spojené s odpolednem plným zábavy má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna Hradci Králové a na Hradecku nekončí.

Již od 14 hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací. Pohled nejen na historické centrum města z
Bílé věže bude možný od dvou do osmi hodin za poloviční vstupné (poslední prohlídka se uskuteční v sedm hodin).

bílá věžO půl třetí odstartuje program na pódiu pro všechny věkové generace. V doprovodném programu budou i ukázky kovářského řemesla, volné prohlídky kaple sv. Klimenta a
katedrály svatého Ducha v doprovodu varhan. Přesně v 15:00 přijede až pod Bílou věž na bílém koni Martin a přiveze s sebou pozvání na zajímavé společenské akce nejen v Hradci Králové a na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace. Děti, které nesou křestní jméno Martin či Martina, se mohou svézt na bílém koni.
Katedrála sv. Ducha Hradec Králové

Katedrála sv. Ducha Hradec Králové

Již téměř sedm století je katedrála Sv. Ducha výraznou dominantou Hradce Králové. Svou osobitou cihlovou architekturou zaujme na první pohled snad každého návštěvníka. V roce 1424 byl v kostele pochován vojevůdce Jan Žižka z Trocnova (později převezen do Čáslavi).

Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je druhý největší zvon v Čechách.

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.