!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Strašidla, duchové a tipy, kam s dětmi o podzimních prázdninách
Strašidla, duchové a tipy, kam s dětmi o podzimních prázdninách
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Strašidla, duchové a tipy, kam s dětmi o podzimních prázdninách

  • Vydáno22. října 2021
Podzimní prázdniny ťukají na dveře a vy stále přemýšlíte, kam s rodinou vyrazit na prodloužený víkend? Poradí vám portál Kudy z nudy – s námi budou vaše společně strávené podzimní dny zábavnější, veselejší, barvitější, voňavější a hravější.

Se strašidly do ZOO Dvůr Králové, ZOO Zlín i jinam

Kdo by si nechtěl užít zoologickou zahradu po setmění v tajuplné atmosféře, kdy na vás ze všech koutů budou pomrkávat zářící oči vydlabaných dýní? Právě takovou procházku nabízí každý podzim královédvorská Zoo, kde v sobotu 23. října začíná tradiční Týden duchů, strašidla pak budou v zoo vládnout až do neděle 31. října. Na výzdobě se můžete podílet i vy, stačí vytvořit vlastní dýňové strašidlo na jednom z dlabacích stanovišť a najít mu v zoo nejkrásnější místo. Navíc v restauraci U Lemura ochutnáte dýňové speciality, každý den bude na některá zvířata čekat dýňové překvapení a pro děti se chystá strašidelná stezka s živými strašidly a stezkou odvahy. Pokladny budou otevřeny denně do 18 hodin, ale tajemnou zoo i pavilony si můžete užívat až do pozdních hodin a odejít dle libosti automatickými turnikety.

Strašit se bude i v jiných zoologických zahradách, v třeba v Podkrušnohorském zooparkuChomutově, v olomoucké zoo, v Zoo Brno, Zoo Zlín, Ohrada a Děčín

Trochu morbidním tipem na sobotu 30. října je Zombie Night Run 2021 pro otrlé povahy – strašidelný běh v centru Prahy. Jedná se o nejděsivější a nejstrašidelnější běh na světě. Nezapomeňte si čelovku, tu zombíci nemají rádi!
 

Akce na státní svátek i podzimní prázdniny

Hledáte program na 28. října? S dětmi se vypravte třeba do na Havířské šprýmování do Hornického muzeaPříbrami, kde v areálu Ševčinského dolu připravili zábavný program inspirovaný prací, běžným životem i radovánkami příbramských havířů.

Mimořádným zážitkem bude určitě také Den českých řemesel v Úštěku. Setkáte se zde s prezidentrm Masarykem, legionáři, dobovými vojáky a děti ocení historickou střelnici, kolotoč a možnost svezení na koních.

pralinkyNudit se nebudete ani o podzimních prázdninách v Planetáriu Praha pro děti i dospělé velmi pestrý program a zábavu nabízí i blízké Zoo Praha, které připravilo speciální výstupy zvířat. Do pohádky se vydáte až do 31. října na Starých Hradech v dračím království krále Rozumbraďáka XVI. Pomůžete mu zachránit princeznu Laskonku? A pokud máte rádi čokoládu, určitě nevynechejte prázdninové čokoládové prohlídky zámku Loučeň, které porbíhají každý den od 27. do 31. října 2021.