!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Do Neratova na pouť a do kostela se skleněnou střechou
Do Neratova na pouť a do kostela se skleněnou střechou
"> "> ">
Památky

Do Neratova na pouť a do kostela se skleněnou střechou

Vydáno 16. srpna 2019
Pokud jste ještě neviděli kostel s fascinující skleněnou střechou v Neratově v Orlických horách, ideální čas nastává právě teď. Tradiční Neratovské poutní slavnosti se letos konají od 15. do 18. 8. 2019. Kromě duchovního programu se můžete těšit na divadelní představení, žonglera, řemeslný jarmark či tradiční běh naděje. Sobotní večer bude opět patřit Filharmonii Hradec Králové. V neděli odpoledne zahraje jeden ze svých posledních koncertů legendární Spiritual Kvintet. Pro děti je připravena opičí dráha, malování na obličej a projížďky na ponících.
neratovOd 15. do 18. srpna se konají oblíbené Neratovské poutní slavnosti. Jejich součástí je kulturní, charitativní a duchovní program, řemeslný jarmark, atrakce pro děti i vystoupení lidí s postižením, které k neratovskému kostelu zkrátka patří stejně jako jeho skleněná střecha.

Letošní novinkou je skákací hrad a fotobudka. Občerstvení zajišťuje hospoda, jídelna a nesmí chybět čepované pivo z místního mini pivovaru

Spiritual kvintetBěhem víkendu 17. a 18. srpna 2019 je připraven program pro děti, řemeslný jarmark, projížďky na ponících a králičí hop (pouze sobota). Pro pěší procesí bude přistaven autobus v 7:00 v Neratově a v 7:10 zastaví v Bartošovicích.

Z kulturního programu se můžete těšit v pátek od 19:30 na koncert Majerovy brzdové tabulky, v sobotu od 19:00 na koncert Filharmonie Hradec Králové, n akteré m zazní hudba Antonína Dvořáka (Biblické písně a symfonie č. 8 G dur, op. 8. V neděli bude hvězdou programu od 15:00 Spiritual Kvintet. Na všechna vystoupení je příspěvek dobrovolný.

Ať už přijedete na koncert, řemeslný trh, běh naděje nebo "jen" na pouť, určitě si najdete čas na putování za okolními zajímavostmi – a není jich málo. Přímo z Neratova vás turistické značky dovedou k rozhledně na Anenském vrchu anebo k dělostřelecké tvrzi Hanička, o kousek dál a výš leží Kunštátská kaple. S dětmi se můžete projít soutěskou Divoké Orlice, zvanou Zemská brána a prohlédnout si Pašeráckou lávku i Ledříčkovu skálu, kde prý kdysi žil hrdina místních pověstí, hodný loupežník Ledříček. Za pěkného počasí láká ke koupání přírodní koupaliště v Orlickém Záhoří, naopak před deštěm se můžete schovat při prohlídce chráněných dílen Kopeček s ukázkami místních lidových řemesel.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově - unikát se skleněnou střechou

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově - unikát se skleněnou střechou

V Neratově v Orlických horách najdete unikátní kostel se skleněnou střechou. Víska Neratov byla založena koncem 15. století jako osada sklářů. Zanedlouho poté zde vyrostl jednoduchý dřevěný kostelík.

Poutní minipivovar Neratov

Poutní minipivovar Neratov

Sdružení Neratov otevřelo v Orlických horách poutní pivovar, který je prvním na české straně hor. Minipivovar je dalším z projektů sociálního podnikání a má pomoci dalším lidem s postižením a do budoucna má přispívat k finanční soběstačnosti obce.

Chráněné dílny Kopeček - exkurze s ukázkou lidových řemesel v Orlických horách

Chráněné dílny Kopeček - exkurze s ukázkou lidových řemesel v Orlických horách

Chráněné dílny v bezbariérově upraveném areálu bývalého statku dávají práci lidem s postižením. Keramická, košíkářská, šicí a tkalcovská dílna, ukázky řemesel, kovárna a chlebová pec, velikonoční a vánoční jarmarky, možnost exkurzí a tvořivých dílen. Obchod s výrobky otevřen od pondělí do soboty.