!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Domažlický pivovar se pomalu mění na multifunkční centrum
Domažlický pivovar se pomalu mení na multifunkcní centrum
"> Domažlický pivovar se pomalu mení na multifunkcní centrum "> Ve spodní cásti objektu bude galerie, minipivovar s tanky, spilkou i varnou "> Do nového multifunkcního centra by se mela prestehovat také knihovna
Památky

Domažlický pivovar se pomalu mění na multifunkční centrum

Vydáno 16. ledna 2015
Starobylý domažlický pivovar se postupně mění na multifunkční centrum. Už letos v létě by měl po rekonstrukci v budově v centru města stát areál s restaurací, knihovnou i výstavním sálem.
DomažliceV současné době probíhá oprava dvanáct metrů vysoké dominanty pivovaru v Domažlicích, zvané Hvozd. Nynější budovu tvoří pouze jediná místnost, která bude během rekonstrukce rozdělena do pěti pater.

Ve spodní části objektu bude galerie, minipivovar s tanky, spilkou i varnou, kam by mělo být vidět skleněnou podlahou restaurace v 1. patře. Návštavníci centra tak budou mít možnost vidět proces přípravy zlatavého moku. Minipivovar, který v opraveném areálu vznikne, má vyprodukovat tři tisíce hektolitrů piva za rok. Pokud vše půjde dobře, zlatavý mok by se mohl v Domažlicích vařit už v roce 2018. Mimoto zde vzniknou výstavní prostory, které se budou věnovat pivovarnictví i sklářství a chybět nebude ani sklářská pec a sál pro zhruba stovku lidí.

Do nového multifunkčního centra by se měla přestěhovat také knihovna, která zabere hned dvě patra. V podkrovních prostorech multifunkčního centra by měl vzniknout výstavní sál, ve kterém se plánuje zřídit stálá expozice připomínající bitvu u Domažlic a husitství.
Domažlice - chodské centrum

Domažlice - chodské centrum

Střediskem a kulturním centrem Chodska jsou Domažlice se svými památkami a dominantou města, náměstím Míru, s mírně nakloněnou válcovou šikmou věží gotického farního kostela. Navštívit můžete i další památky, např. Chodský hrad, muzea a galerii.

Muzeum Chodska na Chodském hradu s bohatými etnografickými sbírkami

Muzeum Chodska na Chodském hradu s bohatými etnografickými sbírkami

V Domažlicích můžete navštívit Muzeum Chodska, které vám přiblíží nejen historii Chodska, ale představí také bohaté etnografické sbírky. Muzeum je nejstarším muzeem na Domažlicku a sídlí na Chodském hradu.

Chodské slavnosti Vavřinecká pouť 2021

13.8.
15.8.
Chodské slavnosti Vavřinecká pouť 2021

Největší a nejstarší národopisná slavnost v západočeském regionu a druhá nejstarší v Čechách.