!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Plochá dráha v Praze bude opět hostit Grand Prix
Plochá dráha v Praze bude opět hostit Grand Prix
"> "> ">
Letní sporty

Plochá dráha v Praze bude opět hostit Grand Prix

Vydáno 16. září 2020
Stadion Markéta v sobotu 19. září přivítá největší událost domácí plochodrážní sezony – Grand Prix České republiky. Letos se u nás velmi populární závod pojede již po čtyřiadvacáté. Domácí se těší na nejlepšího českého jezdce posledních let Václava Milíka, který zde ani letos nebude chybět.
Mistrovství plochá dráhaV roce 2020 se na stadionu Markéta uskuteční již 24. ročník mistrovství ČR na ploché dráze seriálu Speedway Grand Prix. Ve světě je pražský závod velice populární, každoročně přiláká do ČR tisíce zahraničních fanoušků a zhlédnou ho miliony televizních diváků na celém světě.

Termín pražského závodu se v posledních letech ustálil na začátek léta, ovšem letos byl kvůli koronavirové pandemii přesunut na polovinu září, takže se pojede v sobotu 19. září od 18:45 hodin. Veškeré již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, vstupenky zakoupené na 13. června jsou platné pro sobotu 19. září 2020. Praha je tentokrát šestou zastávkou z deseti v celém seriálu mistrovství světa.
 

Komu budete letos na Markétě fandit?

Plochá dráhaNa pražský závod 2020 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix přijede osm nejlepších jezdců světa: Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Emil Sayfutdinov, Fredrik Lindgren, Martin Vaculík, Maciej Janowski, Jason Doyle a Patryk Dudek. Další tři jezdci, Matej Žagar, Niels Kristian Iversen a Max Fricke si místo ve startovní listině vyjeli při letošní SGP Challenge.

Divokou kartu letos získal Tai Woffinden, který neměl vůbec dobrý závěr sezóny. Vina se dá přisuzovat také zranění, kvůli kterému byl nucen vynechat dva závody SGP v letošní sezóně. Další divokou kartu dostal Grega Hancock, který letos oslaví již 50. narozeniny! Třetí divokou kartu získal Artem Laguta, který se do elitní osmičky nedostal, ale celou sezónu měl letos víceméně úspěšnou a loni skončil na šestém místě. Poslední místo obsadil Antonio Lindbäck.
Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Stadion, na němž se každoročně odehrává celá řada domácích i mezinárodních závodů zařadil Prahu už ve 30. letech 20. století mezi úzkou řadu měst disponujících na svém území plochou dráhou. Nachází se na Praze 6 mezi Břevnovským klášterem a oborou Hvězda.