Úvod > Aktuality > Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu
Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu
"> "> "> Ostravská zoo "> Zoo Ostrava

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu

Vydáno 29. října 2019 Příroda
V sobotu 2. listopadu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční každoroční oslavy svátku Halloween a lampionový průvod. V době od 11 hodin si budou moci děti u výukového centra vydlabat dýni (pouze do vydlabání zásob), příp. vyrobit lampičku. Osvětlené dýně a lampičky následně ozdobí cestu, kudy bude v podvečer procházet lampiónový průvod. Lampionový průvod vyjde od hlavního vstupu do zoo v 16:30 hod. Při procházce potemnělým areálem si účastníci mohou na cestu samozřejmě svítit lampióny, lucernami a dalšími svítidly.
HalloweenPři procházce potemnělým areálem ostravské zoo si účastníci mohou na cestu svítit samozřejmě lampióny, ale i lucernami apod. Vítány jsou i tematické kostýmy a masky. Průvod bude ukončen zapálením svíček na hřbitově vyhubených zvířat, kde si připomeneme ty druhy, jež byly v nedávné době v důsledku působení člověka na planetě Zemi zcela vyhubeny. Hřbitov byl vybudován pod pavilonem Čitván. Vítány jsou i tematické kostýmy a masky. 

Většina areálu zoologické zahrady zůstane tento den návštěvníkům výjimečně přístupná až do 18:00 hod. Pokladny budou otevřeny do 17:30, vybrané pavilony do 17:30 hod., např. pavilon indických zvířat, pavilon slonů, pavilon primátů nebo centrální vyhlídka v expozici Čitván. Návštěvníci tak do nich budou moci nahlédnout a pozorovat chování zvířat po setmění. Dovolujeme si upozornit, že v pavilonech platí přísný zákaz svícení jakýmikoli svítidly, včetně nejrůznějších blikajících ozdob.

Halloween v zooV tento den také proběhne slavnostní ukončení soutěže ve sběru plodů "Šípkový podzim". Od 9 do 12 hod. mohou sběrači odevzdávat své plody na vrátnici zoo. Ve výukovém centru se uskuteční ve 13:00 hodin vyhlášení vítězů a předání cen.

Svátek Halloween je spjat s tradicemi a zvyky starých Keltů a znamená "Konec léta". Slaví se tradičně poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Jedná se o noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím mrtvých je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce, během níž se umisťují rozsvícené lucerny vyřezané ze dřeva nebo tykve před vchod do domu nebo přímo do okna. Tato světla měla vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Dýně se začaly používat v době, kdy Evropané (především Irové) přijeli do Ameriky. Zde rostoucí dýně shledali většími a vhodnějšími k vyřezávání než řepu, která se používala na starém kontinentě.
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava

7.11.
Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava

Urodilo se vám na zahrádce nebývalé množství dýní a nevíte co s ním? Přebytečné dýně můžete přinést do ostravské zoologické zahrady, kde poslouží k výzdobě areálu při lampionovém průvodu a následně jako doplňující krmivo pro zvířata.

Další aktuality

27.6.
2020
Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Severní Morava a Slezsko | Příroda
26.6.
2020
#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

Severní Morava a Slezsko | Památky