Úvod > Aktuality > Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu
Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu
"> "> "> Havírov v sobotu doslova rozkvete "> Havírov v kvetech prináší zábavu pro celou rodinu "> Pruvod mestem Havírov
Kultura

Havířov v květech přináší zábavu pro celou rodinu

  • Vydáno15. června 2018
Po třech letech městem v květinovém průvodu opět projedou nazdobené alegorické vozy, které doprovodí taneční soubory a různé kulturní a sportovní skupiny. Havířov rozkvete v sobotu 16. června 2018 a celou akcí se ponese téma České století. Motivováno jím bude nejen květinové korzo, ale také doprovodný program.

Havířov v květechTradiční součástí Havířova v květech bude soutěžní přehlídka profesionálních floristů, kteří rovněž budou tvořit v duchu oslav významného výročí tentokrát na téma Století české pohádky. Na náměstí Republiky pobaví publikum Béčkoví chlapci, Vonička, Markéta Konvičková, Dan Nekonečný, 4TET, Ondřej Havelka s Melody Makers a Rock&roll band Marcela Woodmana. Hudební program pak vyvrcholí vystoupením skotské skupiny Nazareth.

Havířov v květechVedle hudební části programu připravilo Městské kulturní středisko také doprovodný program, který završí ohňostroj "Sto let vlasti české". Ten doprovodí hudba českých mistrů v kombinaci se zvukovými klipy z historie Československé republiky. V duchu tématu, které se váže na letošní významné výročí vzniku českého státu, bude v centru města vojenský tábor z doby 1. světové války, prvorepubliková pošta, legionáři, kavaleristé a spousta další interaktivní a edukativní zábavy včetně ukázky střelby z dobových zbraní.

Českým stoletím bude motivována také hlavní atrakce slavnosti, kterým je oblíbené květinové korzo. Ve zhruba hodinu trvající přehlídce zhlédnou diváci také významné osobnosti československé historie, včetně T. G. Masaryka, který povede čelo průvodu. Chybět tradičně nebudou místní soubory a kolektivy.


Tradiční floristická soutěž

Havířov v květechNávštěvníci akce budou letos hodnotit květinové sochy a nazdobené alegorické vozy. Pohádkové sochy budou vystaveny na zelené ploše vedle náměstí a květinové vozy po ukončení průvodu budou ke zhlédnutí na centrálním parkovišti. Od třetí hodiny odpolední zde budou moci návštěvníci akce prostřednictvím anketních lístků sochy a vozy hodnotit. Samotný anketní lístek bude slosovatelný o Cenu primátorky a Cenu svazu květinářů a floristů. Vyhlášení výsledků hlasování a předání cen proběhne na pódiu na náměstí v 18 hodin.
 

Centrum města rozkvete po třech letech

Havířov v květechTradice Havířova v květech sahá do roku 1973. Od roku 2009 do roku 2015 probíhala velkolepá akce v Havířově každoročně. V roce 2015 se zdálo, že akce bude zrušena. Nakonec zastupitelstvo schválilo, že se nebude pořádat pravidelně každým rokem, ale v kulatých a půl kulatých výročích města a vždy jednou mezi tím, tedy po třech a po dvou letech.

Nepravidelný cyklus konání celoměstské akce dle vedení města akci Havířovanům znevšední a do města naláká více návštěvníků.

Kotulova dřevěnka v Havířově-Bludovicích

Kotulova dřevěnka v Havířově-Bludovicích

Kotulova dřevěnka patří k nejstarším roubeným lidovým stavbám na Těšínsku. Byla postavena v roce 1781 a je posledním dokladem původní zástavby na území dnešního Havířova.

Historie psaná uhlím – expozice historie Havířova

Historie psaná uhlím – expozice historie Havířova

Expozici pod názvem Historie psaná uhlím ve Společenském domě Reneta v Havířově tvoří mapy, fotografie k symbolům města, fotografie osobností města, fotografie ze života horníků, model těžní věže a další zajímavosti.

Památník životické tragédie v Havířově-Životicích

Památník životické tragédie v Havířově-Životicích

Památník životické tragédie byl vybudován k uctění obětí nacistické likvidační akce, která proběhla 6. 8. 1944. Během této akce bylo jako odplata za partyzánskou akci a zabití 3 příslušníků gestapa zastřeleno 36 mužů ze Životic u Havířova a okolních obcí.

Návštěva Havířova s ubytováním na zámku

Návštěva Havířova s ubytováním na zámku

Havířov, nejmladší město ČR, leží na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti, asi v poloviční vzdálenosti mezi Ostravou a pohraničním městem Český Těšín. Najdete zde empírový zámek s parkem a hotelem se stylovým ubytováním.

Další aktuality

20.9.
2021
Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Severní Morava a Slezsko | Památky
17.9.
2021
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
15.9.
2021
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty