!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Andělská Hluboká vás příjemně naladí
Zážitky

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

  • Vydáno23. listopadu 2021
Do pátého ročníku vstupuje 28. listopadu 2021 Andělská Hluboká. Kouzelnou adventní i vánoční atmosféru navodí ve městě i v jeho okolí desítky akcí. Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny adventní víkendy. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo nebo Alšově jihočeské galerii.
Advent a Vánoce na Hluboké budou stát za to! V rámci již pátého ročníku Andělské Hluboké připravila radnice a řada dalších organizátorů bohatý program plný kulturních, společenských a církevních akcí. Novinkou je letos  Svatohubertská mše v kostele sv. Jana Nepomuckého za doprovodu trubačů a chrámového zpěvu k uctění památky patrona myslivců svatého Huberta, jehož příběh má co říci i současníkům a odkazuje na význam myslivosti a mysliveckých tradic. Slavnostní mše spolu s průvodem a mysliveckými signály pořádá spolek Karlův Hrádek z.s. v neděli 28. listopadu od 13.30 hodin.

Již tradiční událostí je bezpochyby rozsvěcení vánočního stromu o první neděli adventní. Symbolickým zahájením Adventu na Hluboké je již tradiční rozsvěcení vánočního stromu od 17 hodin. Stánky s občerstvením a vánočním sortimentem budou pro návštěvníky k dispozici na náměstí až do konce ledna 2022. Ve stáncích se představí rukodělná řemesla, děti si budou moci v kádích sáhnout na živé kapry, atmosféru podbarví také středověký ohnivý koš. Trh provoní nejen punč a svařené víno, ale i rybí speciality, sýrové placky a vánoční cukroví. Vyvrcholením programu je Andělský průvod Masarykovou ulicí v soboru 18. prosince
 
Správa Státního zámku Hluboká láká o adventních víkendech na soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství, zoologická zahrada Ohrada od 8. prosince na vánočně nasvícený areál i na Štědrý den v zoo. Předvánoční atmosféru nabídne 12. prosince i Advent na Loveckém zámku Ohrada.
Zimní prohlídky zámku Hluboká

2.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky na zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství – Schwarzenbergů.

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice.

Další aktuality