Úvod > Aktuality > Na Ovčárně si skvěle zalyžujete v prachovém sněhu
Jedine na Ovcárne si zalyžujete na prírodním snehu
"> Jedine na Ovcárne si zalyžujete na prírodním snehu "> Obávat se dlouhých front zde nemusíte, lyžuje se bez cekání "> Na své si zde prijdou také vyznavaci bežeckého lyžování
Zimní sporty

Na Ovčárně si skvěle zalyžujete v prachovém sněhu

Vydáno 16. ledna 2019
Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. V těchto dnech leží na kopcích 180 cm sněhu a 10 cm nového prachového. Zdejší terény uspokojí příznivce sjezdového i běžeckého lyžování. Vhodné podmínky zde najdou jak začátečníci, tak také pokročilí lyžaři. A sněhu tu bude ještě přibývat – aktuálně je zataženo se sněžením, fouká čerstvý vítr a teplota vzduchu je -5 °C.
Zima na PraděduJedny z nejlepších sněhových podmínek mívá vždy nejvýše položené středisko na Ovčárně. Letos je zima k lyžařům sice velmi štědrá, ovšem určitě stojí za zmínku, že v současné době leží na Pradědu a v okolí téměř 2 metry přírodního sněhu.

Ve všední dny jsou v provozu vleky C a F, o víkendu je v provozu i vlek A, B1-2 a E. Obávat se dlouhých front zde nemusíte, lyžuje se bez čekání. Sjezdovky jsou tu denně upravovány a skýtají pro sjezdaře ideální podmínky, aktuální výška sněhové pokrývky se pohybuje okolo 190 centimetrů a sníh stále padá...

Na své si zde přijdou také vyznavači běžeckého lyžování, kteří zde naleznou strojově upravenou trasu Figura- Švýcárna v délce 24 km.

Dále lze lyžovat ve Skiparku Filipovice, na Ramzové, Přemyslově, v Koutech nad Desnou nebo na Červenohorském sedle, kde se udržují sjezdovky s 50 až 75 cm sněhu.
Ovčárna – nejvýše položené lyžařské centrum

Ovčárna – nejvýše položené lyžařské centrum

Ovčárna (1300 m) je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice a právě proto jsou tady nejlepší sněhové podmínky. Nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

Jesenická lyžařská magistrála

Jesenická lyžařská magistrála

Magistrála Hrubého Jeseníku nabízí holé pláně, hluboké lesy, daleké výhledy z vrcholu i náročné sjezdy a výstupy. Navíc je trasa dobře značena a lyžařská stopa bývá prakticky vždy dobře projeta. Celkově je propojeno cca 300 km tras na 12 lokalitách.

Chata Švýcárna

Chata Švýcárna

Turistická chata Švýcárna se nachází na nejfrekventovanější části hřebenové trasy Jeseníků, mezi Červenohorským sedlem a nejvyšší horou Moravy – Pradědem v nadmořské výšce 1304 m n m.

Lyžařský areál Ramzová

Lyžařský areál Ramzová

Ski centrum Bonera Ramzová se nachází v Jeseníkách v nadmořské výšce 782 – 1351 m n.m. Čeká tu na vás nejdelší sjezdovka v ČR v délce 3 260 metrů.

Skiareál Filipovice

Skiareál Filipovice

V malebném podhůří Jeseníků na úpatí Červenohorského sedla najdete Skipark Filipovice. Celý areál zaručuje optimální podmínky pro individuální lyžování i rodinné lyžování, a to hlavně díky rozmanitosti terénu, který uspokojí požadavky jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování.

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území ČR. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky.

Jeseníky na běžkách: Běžkařská trať z Červenohorského sedla na Praděd

Jeseníky na běžkách: Běžkařská trať z Červenohorského sedla na Praděd

Červenohorské sedlo je důležitým turistickým uzlem, který dělí hřeben na Keprnickou hornatinu a Pradědskou hornatinu. Díky centrální poloze a dobré dopravní dostupnosti představuje výchozí bod pro řadu udržovaných běžeckých tras.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Červenohorské sedlo v Jeseníkách

Červenohorské sedlo v Jeseníkách

Červenohorské sedlo je důležitým východiskem turistických tras v oblasti Hrubého Jeseníku, vybavené nutnou infrastrukturou pro letní i zimní cestovní ruch. Tvoří významný bod na silničním tahu překonávajícím hlavní hřeben jesenického masivu. Nadmořská výška zde dosahuje 1013 metrů.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.