!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kam na český knedlík a jiné pochutiny
Kam na český knedlík a jiné pochutiny
"> ">
Zážitky

Kam na český knedlík a jiné pochutiny

Vydáno 13. března 2011
Pochopitelně, že česká kuchyně není jenom knedlík. Zelí, vepřové na desítky způsobů, ale i správně udělaný hovězí guláš, zvěřina, kachýnka, a co teprve svíčková… Také se vám sbíhají sliny? Aby ne. Česká kuchyně sice nepatří mezi ty lehké, ale chuťově si rozhodně nemáme nač stěžovat. Takže se nechte pozvat na místa, kde se zaručeně dobře najíte. A když si ještě dáte dobré české pivo… Dobrou chuť!
Jsou restaurace, kde se nemusíte o kvalitu jídla bát, kde se o vás postarají skoro tak, jako by vařila vaše maminka. Zejména do takových restaurací pak vodíme také zahraniční návštěvy, které knedlík nikdy předtím neviděly. A když si vzpomeneme, že kromě houskových si můžeme objednat bramborové, chlupaté, špekové a mnohé další knedlíky, vyvstává potřeba restaurace, kde je umějí správně udělat, ještě daleko výrazněji.

1. Nečeský mlýn s českými specialitami
Na jižní Moravě najdete Bukovany, ve kterých stojí mlýn holandského typu. A v areálu mlýna se dá nejen bydlet, ale také jíst. A jí se tu skvěle. Kromě staročeské kuchyně nabízí šéfkuchař také speciality slovácké, po kterých se vám budou dělat boule za ušima. Tady platí, že kde se dobře vaří, tam se dobře daří.

2. Klášterní potěšení z jídla na Strahově
Ve Strahovském klášteře naleznete příjemný hotel Adalbert, jehož součástí je Klášterní šenk – restaurace s otevřeným ohništěm a vlastním pivem, která nabízí to nejlepší z české kuchyně. Vzhledem k tomu, že klášter založil sv. Vojtěch již v roce 993, dá se říci, že zdejší krmě bude vskutku požehnaná. Bez zajímavosti není ani to, že hotel získal jako první u nás certifikát „Ekologicky šetrná služba“. I to jistě zvýší dobrý pocit z jídla.
 
3. Minipivovar v Kozlovicích vás nezklame
Na severní Moravě se také vaří dobré pivo. Příkladem je minipivovar v Kozlovicích, který najdete v areálu starého fojtství. To zajišťuje velmi příjemnou atmosféru, která jen umocní požitek z výtečného českého a moravského jídla a místního piva. To má příznačné názvy: světlý Valašský vojvoda a tmavý Kozlovický fojt. Navíc zde najdete i zajímavé muzejní expozice.

4. Jídlo jako prožitek
Nejen skvělá kuchyně, ale i výtečná tradiční česká značka – to je Café Imperial na pražském Poříčí. V prvorepublikové noblese (Cafe Imperial bylo založeno už v roce 1914) si váš pětichodový oběd vychutnáte jinak než v ostatních restaurací. Navíc jej připraví přímo před vámi.
 
5. Česká kuchyně v Mladé Boleslavi
Kulinářské překvapení s tradiční českou i mezinárodní kuchyní, připravovanou předními odborníky, kterou můžete zapít černým nebo světlým pivem značky Zlatopramen 11°, najdete v restauraci Zlatá Kovadlina v Mladé Boleslavi.
 
6. Snězte v Plzni, co se do vás vejde!
Plzeňská restaurace Na Spilce také patří k těm vyhlášeným. Když navíc nabízí službu Sněz a vypij, co můžeš, stává se slušným favoritem při výběru místa, kde si dopřát hříchu obžerství více než vrchovatě. Za 349 Kč můžete v následujících třech hodinách sníst, co se do vás vejde. Plzeňská dvanáctka je pochopitelně součástí servisu, takže ani žízní tu trpět nebudete.
 
7. Na pochoutky do Jedové chýše
Staropražská krčma Jedová chýše v atriu mezi ulicemi Vodičkova a Jungmannova v Praze vám nepřichystá, jak by název mohl zmást, něco nejedlého. Naopak, pochutnáte si zde na typických jídlech staročeské kuchyně.
 
8. U Krobiána vaří z místních surovin
Restauraci U Krobiána v Berouně můžete navštívit třeba cestou na Karlštejn. Jejich biblí je kuchařka M. D. Rettigové a krucifixem kvalitní suroviny od místních prodejců. Ve zdejším podání je i mnohdy nezdravá česká kuchyně tou nejzdravější stravou široko daleko. Navíc se zde nekouří, což je jedině další plus.
 
9. Kluci v akci a jídlo po česku
Protagonisté populární televizní kuchařské show Kluci v akci, vaří své speciality v Hotelu Chateau St. Havel. Jedná se o kompletně zrekonstruovaný zámeček uprostřed anglického parku, v němž se dějí věci. Kulinářské věci z nejen české kuchyně, které se můžete naučit i vy.
 
10. Vraťme důstojnost jídlům ze školních vývařoven!
Tak to je heslo jednoho z posledních projektů známého českého kulinářského mága Tomáše Karpíška, který založil řadu restaurací Ambiente. Jedna z restaurací se jmenuje Lokál a najdete v ní českou kuchyni z nejlepších surovin přesně tak, jak by měla vypadat. Trošku vyšší ceny vynahradí kvalita a prostředí, které důsledně kopíruje styl 80. let v Československu.
Restaurace Na Spilce - tradiční pivovarské místo

Restaurace Na Spilce - tradiční pivovarské místo

Restaurace vyniká bohatou nabídkou jídel jak tradiční české kuchyně, tak i specialit k pivu a hlavně výborně ošetřeným pivem Pilsner Urquell.

Restaurace Lokál – česká kuchyně té nejlepší kvality

Restaurace Lokál – česká kuchyně té nejlepší kvality

Stýská se vám po klasických pokrmech české kuchyně, které se v mnoha restauracích již skoro nevyskytují? Už dlouho jste neviděli domácí houskový knedlík, nebo omáčku, která nepřišla do styku s instantním práškem? Pak je Lokál, jehož hlavní filozofií je čerstvost surovin a poctivá práce kuchařů, ta pravá volba pro vás.

Minipivovar v Kozlovicích

Minipivovar v Kozlovicích

Kozlovický pivovar najdete v původních hospodářských budovách starého fojtství, jehož hlavní budova má ve svém štítě letopočet 1822. Mezi malými pivovary má své zvláštní postavení, kouzlo a specifikum.

Vychutnejte si vyjímečný kulinářský zážitek v Café Imperial v Praze

Vychutnejte si vyjímečný kulinářský zážitek v Café Imperial v Praze

Secesní kavárna Imperial, která byla otevřena již v roce 1914, vždy patřila mezi nejznámější podniky v Praze. Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha navazuje na svou prvorepublikovou slávu díky pohostinnosti, výtečné kuchyni a skvostné historické výzdobě.

Pivnice Hlávkův dvůr - staropražská pivnice skrytá v centrum Prahy

Pivnice Hlávkův dvůr - staropražská pivnice skrytá v centrum Prahy

Staropražská pivnice Hlávkův dvůr (býv. Jedová chýše) se nachází ve skrytu v atria mezi ulicemi Vodičkova a Jungmannova. Pochutnáte si zde na vynikajícím pivu i typických jídlech staročeské kuchyně.

Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Chateau St. Havel – wellness & golf hotel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek v Praze 4 - Krč uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Hotel nabízí kromě nadstandardního ubytování na zámku řadu dalších služeb.

Kulinářské překvapení v restauraci Zlatá kovadlina

Kulinářské překvapení v restauraci Zlatá kovadlina

Restaurace Zlatá kovadlina v Mladé Boleslavi nabízí 65 míst v příjemně zařízeném prostředí koncipovaném jako kovárna. Místa si můžete objednat v původním vinném sklípku nebo na letní terase pod podloubím.

Bukovanský mlýn - areál zážitků pod lopatkami

Bukovanský mlýn - areál zážitků pod lopatkami

Rozhledna ve stylu větrného mlýna holandského typu vysoká 15 m je zdaleka viditelnou dominantou nad obcí Bukovany. Kolem mlýna vyrostl areál hotelu s restaurací nabízející krajovou kuchyni, jízdy na koních, zahrát si zde můžete také minigolf.

Výletní hospůdka U Krobiána

Výletní hospůdka U Krobiána

Příjemná hospůdka v krásném prostředí Srbska a Sv. Jána pod Skalou. Ideální pro zastávku na výletě. Česká kuchyně, otevřeno ve středu a o víkendech.

Klášterní pivovar Strahov

Klášterní pivovar Strahov

Příjemné posezení u domácího piva ve stylovém interiéru. Prohlídky a ochutnávky piva, besedy se sládkem, večery s živou hudbou.