Úvod > Aktuality > Karlštejn opět na prodej: Harry Jelínek se o prázdninách vrátí na místo činu
Karlštejn opět na prodej: Harry Jelínek se o prázdninách vrátí na místo činu
"> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

Karlštejn opět na prodej: Harry Jelínek se o prázdninách vrátí na místo činu

Vydáno 12. června 2021
Hrad Karlštejn, který je opět příznivcům historie a hradní architektury od června otevřen, využil dlouhodobé nucené uzavření k přípravě nových prohlídek. Ty přiblíží zájemcům „život a dílo“ legendárního podvodníka Harryho Jelínka, který důvěřivému cizinci za první republiky podvodně prodal Karlštejn. Mimoto na hradě stále probíhá rekonstrukce.
KarlštejnNa hradě Karlštejn pokračuje obnova vybraných částí hradu. Mimořádná opatření proti šíření koronaviru naštěstí neměla v období ledna až května zásadní vliv na probíhající stavební práce. Někde dokonce umožnila využít období bez návštěvnického provozu k větší aktivitě nebo provádění prací, které by návštěvníky jinak obtěžovaly hlukem, prašností nebo dopravou. Rekonstrukce bude dokončena až koncem roku 2022, návštěvnický provoz to však nenaruší.

Správa hradu pro letošek připravila dvě novinky. Každou středu večer v červenci a v srpnu bude připomínat legendární prodej Karlštejna na počátku 20. století, a to při speciálních prohlídkách s názvem „Karlštejn na prodej aneb večer s Harrym Jelínkem“. Druhou novinkou jsou pak zbrusu nové scénické prohlídky „Císař není doma, myši mají pré!“, které se odehrají 27. a 28. srpna 2021.
 

Karlštejn na prodej aneb večer s Harrym Jelínkem

Harry JelínekNěkdy ve 30. letech 20. století „prodal“ hrad Karlštejn. Údajně prodal také tramvajovou linku č. 1 v Praze a vyváděl mnohé další kousky. Kuriózní podvodník, žurnalista, falešný nakladatel a milovník žen – to vše byl Harry Jelínek.

Dosud neprodejný státní hrad Karlštejn, pro vás připravil ve spolupráci s Divadlem Navětvi mimořádné a netradiční večerní prohlídky. Každou večerní středu v červenci a srpnu se můžete stát hosty "doktora barona" Harryho Jelínka. Projděte se spolu s Harrym jeho "rodovým sídlem", nechte se přenést se do doby první republiky a přijměte pozvání na neobvyklou aukci. A kdo ví? Třeba to budete právě vy, kdo si domů odnesete kupní smlouvu na Karlštejn.

Harryho Jelínka potkáte na Karlštejně každou středu od 7. července do 25. srpna 2021, vstupné na prohlídku stojí 240 Kč.


Císař není doma, myši mají pré!

karlštejnTaké vás někdy zajímalo, co se asi tak mohlo dít na hradě, když vladař zrovna nebyl přítomen? Podívejte se na císaře Karla IV. nevšedním pohledem – očima jeho blízkých i nejbližších. Zapomeňte na učebnice a kroniky!

Přijměte pozvání na divadelně zpracované prohlídky, které jsou výjimečné svou atmosférou. Zažijete stmívání přímo na hradě Karlštejně! Kromě speciálního času prohlídek se podíváte do místností, které nejsou obvykle po setmění otevírány. Zároveň nahlédnete do minulosti, která se zcela určitě stala. A možná taky ne…

Prohlídky se uskuteční 27. a 28. srpna 2021 od 19:00 do 22:00 hodin, vstupné bude 260 Kč.
Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.