!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhy
Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhy
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Kostelec nad Černými lesy ožije keramickými trhy

  • Vydáno24. května 2019
Letošní ročník Keramických trhů 2019 v Kostelci nad Černými lesy se uskuteční v sobotu 25. května na náměstí Smiřických. Příchozí se mohou těšit nejen na prodej keramiky, ale také na práci s hrnčířským kruhem, přehlídku řemesel či koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. Hrnčířské trhy proběhnou zároveň také v Terapeutickém centru Modré dveře.
Sivek keramikaTradiční Keramický den a trhy se v Kostelci nad Černými lesy konají každým rokem na náměstí, a to poslední květnovou sobotu, letos můžete zavítat již na 31. ročník v sobotu 25. května 2019. Návštěvníky těchto velice oblíbených trhů potěší letos na 255 nejlepších českých tvůrců hrnčířské i klasické keramiky. Těšit se můžete na prodej keramiky českých i zahraničních autorů, točení na hrnčířském kruhu nebo si můžete zasoutěžit a vyhrát pěkné ceny. Po celý den budou trhy provázeny doprovodným programem.

Oficiální zahájení Keramického dne proběhne v 9:00 starostkou města Ing. Janou Havelkovou a křestem pamětní medaile k 530. výročí povýšení města. Během dne proběhnou vystoupení dětských pěveckých i tanečních sborů, mažoretky a kromě toho bude možné navštívit Vondráčkovu továrnu – muzeum keramiky, která se nachází naproti Černokosteleckému pivováru.

KeramikaV ten samý den se budou konat Hrnčířské trhy Terapeutického centra Modré dveře. Těšte se nejen na keramické výrobky, ale také na výjimečný catering Sivek Hotels. Stánky z náměstí budou pokračovat do zahrady Terapeutického centra Modré dveře, kde zájemci najdou stánek s výrobky z dílny centra. Za příznivé ceny zde nakoupíte keramiku, košíky, šperky, hračky a jiné zajímavé ozdoby a předměty pro domácnost, které potěší. Koupí těchto výrobků podpoří kupující neziskové organizace, které poskytují služby potřebným. Kromě keramiky si můžou účastníci trhů vychutnat v kavárně Modré dveře výbornou kávu, dorty podle domácích receptur, vlastní limonády, mléčné koktejly, lívance a spousty jiných dobrot.
Muzeum kostelecké keramiky – Vondráčkova továrna

Muzeum kostelecké keramiky – Vondráčkova továrna

Zásluhou sběratele a kosteleckého patriota Jana Nováka vzniklo, v bývalé Vondráčkově továrně na keramiku v Kostelci nad Černými lesy, muzeum.

Muzeum hrnčířství Kostelec nad Černými lesy

Muzeum hrnčířství Kostelec nad Černými lesy

Muzeum Hrnčiřství bylo založeno v roce 1935. Součástí je také Galerie, kde se konají krátkodobé výstavy. Nachází v budově renesančního panského domu, který v roce 1613 daroval Albrecht Smiřický obci.