Úvod > Aktuality > Královéhradecké dožínky se vrací ke kořenům a do Šimkových sadů
Královéhradecké dožínky se vrací ke kořenům a do Šimkových sadů
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Královéhradecké dožínky se vrací ke kořenům a do Šimkových sadů

  • Vydáno14. září 2021
Královéhradecké krajské dožínky jsou symbolem každoročních oslav sklizně a zemědělství. Letošní 17. ročník, který se koná v sobotu 18. září 2021, se po mnoha letech opět uskuteční v malebném prostředí Šimkových sadů v Hradci Králové. Navíc tato rozmanitá přírodní lokalita plná zeleně umožní návštěvníkům dožínek bezpečnější pohyb z hlediska případných epidemiologických doporučení, než by tomu bylo v místě konání předchozích ročníků u koupaliště Flošna.
dožínkyTradiční dožínková lidová slavnost patří od svého znovuobnovení v roce 2005 co do rozsahu a návštěvnosti k největším v Královéhradeckém kraji a těší se velkému zájmu široké královéhradecké veřejnosti. Každoročně ji navštěvují desetitisíce občanů z celého kraje.
 
Dožínkový areál v Šimkových sadech ožije v sobotu už v 9:00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu zemědělské techniky, přehlídku domácích zvířat, ukázky řemesel, regionální dobroty na dožínkovém tržišti, slaměné hřiště pro děti a spousty dalších atrakcí. Pro děti bude připravený i speciální zábavný program, do kterého mohou rodiče své děti přihlásit na webových stránkách dozinky.cz.
 

Dobrá muzika, soutěž Potravina a ukázky prací se zvířaty

dožínky královéhradeckého krajeCelodenní doprovodný kulturní program odstartuje už v 10 hodin dopoledne na hlavním pódiu. Úvod bude tradičně patřit předávání ocenění nejlepším studentům zemědělských oborů, nejlepším zemědělcům v kraji a vítězům letošního ročníků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje. Poté diváky čeká šňůra hudebních vystoupení regionálních skupin a interpretů. Zahrají Lejzy Beans, Vyhoukaná Sowa, Benjaming’s clan, Hodiny, Sabrage a Michal Horák. Konec programu je plánovaný ve 20:00 hodin.
 
Do programu dožínek se také vrací divácky oblíbené pásmo ukázek prací se zvířaty známé pod názvem Šance. Mimo jiné letos nabídne Pas de deux kladrubských koní, agility a horse show, králičí hop a další oblíbené atrakce.

Další aktuality