Úvod > Aktuality > Lázeňská sezóna v Jáchymově začíná již tento víkend
Lázenská sezóna v Jáchymove zacíná vzpomínkou na Agricolu
"> Lázenská sezóna v Jáchymove zacíná vzpomínkou na Agricolu "> Soucástí programu je již tradicne posvecení pramene "> Lécebné lázne Jáchymov leží v údolí Krušných hor

Lázeňská sezóna v Jáchymově začíná již tento víkend

Vydáno 24. května 2019 Lázně a wellness
Léčebné lázně Jáchymov zahájí letošní lázeňskou sezónu pásmem programů a akcí v sobotu 25. května i v neděli 26. května 2019. Zahájení lázeňské sezóny bude protkáno tentokrát tématem pro lázeňství velmi blízkém v duchu saunového světa a něco málo z historie lázeňství.

Lázně JáchymovZahájení lázeňské sezóny patří k nejvýznamnějším akcím a okamžikům každého lázeňského města. V Jáchymově se tato událost koná pravidelně koncem měsíce května, letos 25. a 26. 5. 2019.

V rámci zahájení proběhne též Slavnostní otevření saunového světa v Lázeňském centru Agricola společně s Expozicí historie lázeňství v Jáchymově.

Hlavní program proběhne v sobotu od 10 do 17 hodin v lázeňské zóně. Hosté se mohou těšit na umělce různých žánrů. Program započne v 10 hodin vystoupením Swing Melody Bandu. V dopoledním programu dále vystoupí Jů a Hele, loutkové divadlo nebo Živé sochy.  Ve 14:10 proběhne slavnostní svěcení lázeňského pramene. Alegorický průvod vyjde ve 14:00 z Kulturního domu směrem k hotelu Astoria. Odpoledne čeká přítomné koncert Milana Dorbného ve 14:45 a Jakuba Smolíka v 16:15 hodin. V lázeňském parku čeká na nejmenší jízda na ponících, jízda kočárem, lukostřelba, malování na obličej, skákadlo nebo ukázky výcviku sokolů a psů.

AgricolaV neděli bude od 10:00 do 21:00 otevřen bazén Agricola pro veřejnost. Sportovně ladění návštěvníci by si v 10:30 neměli nechat ujít nenáročný cyklovýlet lanovkou na Klínovec a odtud lesní cestou zpět (cca 20 km). Ti, kdož nevlastní kolo si mohou vyjít na Nordic walking procházku s instruktorem, která začne v 11:00 hodin. Trasa je v rozsahu 5 km. Nouvý saunový svět se otevře veřejnosti až odpoledne ve 14:00 hodin a zůstane otevřen všem k vyzkoušení do 21:00 hodin.
 

Unikátní Jáchymovská voda zbavuje je bolesti, revitalizuje a uzdravuje

JáchymovLéčebné lázně Jáchymov leží v údolí Krušných hor a městečko bylo známé jako hornické centrum již od 16. století. Nejdříve se zde těžilo stříbro, později uran. Historické jádro Jáchymova je dnes chráněno jako městská památková zóna. Lázeňští hosté zde mohou navštívit královskou mincovnu, knihovnu latinské školy, Špitálsky kostel, radnici nebo Kostel sv. Jáchyma. Zachovaly se i zajímavé portály patricijských domů. První pramen léčivé vody zde vytryskl koncem 19. století. V roce 1911 byla otevřena první lázeňská budova. Velmi příznivé léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel Kurhaus - dnešní Radium Palace, který v té době patřil k tomu nejlepšímu, co mohla Evropa nabídnout a léčili se v něm významné osobnosti politického a kulturního života.

wellnessLázně Jáchymov jsou známé především díky své unikátní radonové vodě. Ta, na rozdíl od jiných zdrojů, nemá účinky chemické, ale energetické. Radon je chemický inertní plyn, který je zdrojem měkkého záření alfa. Při koupeli ve vodě z Jáchymova je tělo vystaveno "energetické sprše radonových částic alfa". Průnik radonu do krve je však při procedurách zanedbatelný. Tato vzácná voda pramení v jednom z nejstarších dolů v Evropě - v dole Svornost, na 12 podzemním horizontu, v hloubce 500 metrů pod zemí. Prameny jsou pojmenovány po akademikovi Běhounkovi a také po Marie Curie - Sklodowské. Pro potřeby lázní se v současnosti využívají čtyři prameny, voda z nich je čerpána do akumulační nádrže. Voda se dostává do léčebných domů cca 3000 metrovým potrubím.

Unikátní Jáchymovská voda zbavuje je bolesti, revitalizuje a uzdravuje. Příznivě působí především na onemocnění pohybového aparátu, jako např. artrózy, revma, oběhového ústrojí, nebo Bechtěrevovou nemoc. Kromě toho se doporučuje i po úrazech a operacích, při onemocnění periferního nervového systému. Blahodárný účinek se projevuje i při kloubních a kožních onemocněních, vylepšuje také stavy při cukrovce a osteoporóze.
 

Tipy na výlet v okolí Jáchymova

Okolí lázní je vhodné na procházky a výlety. Klášterec a Mostov nabízejí příležitosti na návštěvy zámků, Potůčky jsou zas hraniční městečko s největším tržištěm. V Teplé je unikátní premonstrátský klášter, blízko jsou Františkovy lázně, zámek Bečov nebo klasicistní zámek Kynžvart.

Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Lázně Jáchymov jsou první radonové lázně na světe a jedny z nejžádanějších lázní v České republice. Jáchymov je podhorské město a skvělý výchozí bod pro cyklisty a turisty.

Zámek Kynžvart - sídlo Metternichů s anglickým parkem

Zámek Kynžvart - sídlo Metternichů s anglickým parkem

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.

Zámek Klášterec nad Ohří - navštivte Pohádkovou zemi

Zámek Klášterec nad Ohří - navštivte Pohádkovou zemi

Expozice ve sklepních prostorách kláštereckého zámku láká k návštěvám rodiny s dětmi a milovníky pohádek, zvláště pak postaviček Vítězslavy Klimtové a loutek rodiny Matěje Kopeckého.

Lázeňský dům Radium Palace v Jáchymově

Lázeňský dům Radium Palace v Jáchymově

Léčebné lázně Jáchymov jsou svým přírodním léčivým zdrojem naprosto jedinečné a odlišné. Léčí pomocí radonové vody, která nemá na rozdíl od jiných zdrojů účinky chemické, ale energetické. Odpočinout si můžete třeba v Hotelu Radium Palace s termální léčivou vodou uvnitř objektu.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Město Jáchymov - radioaktivní, léčebné i hornické

Město Jáchymov - radioaktivní, léčebné i hornické

Na úpatí Krušných hor, asi 10 km od nejvyššího vrcholu Klínovce (1.244 m n.m.), leží město Jáchymov. To je známé svými radonovými lázněmi, ale také hornickým muzeem a dalšími památkami. Místní nálezy stříbra zapříčinili počátek ražby předchůdce amerického dolaru – tolaru.

Aquacentrum Agricola

Aquacentrum Agricola

V Aquacentru Agricola si můžete v kterémkoliv ročním období užít dvě 25 metrové plavecké dráhy, tobogán, rehabilitační bazének, finskou saunu s parním boxem, kneippův chodník, dětský bazének se skluzavkou a vodopádem, kryokabinu či pobyt v solné jeskyni.

Krušné hory - tajemné Rudohoří

Krušné hory - tajemné Rudohoří

Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec (1244 m n. m).

Další aktuality