!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Lyžařská sezóna už je na dohled a s ní i novinky na Dolní Moravě!
Lyžařská sezóna už je na dohled a s ní i novinky na Dolní Moravě!
"> "> "> ">
Zimní sporty

Lyžařská sezóna už je na dohled a s ní i novinky na Dolní Moravě!

Vydáno 2. října 2020
Na kopce pod Králickým Sněžníkem se již brzy začnou snášet první sněhové vločky. Lyžařská sezóna 2020/21 už je na dohled a s ní i novinky na Dolní Moravě! Díky propojení areálu si od letoška budete moci užívat dlouhé jízdy na čtyřech mamutích sjezdech. Více než deset kilometrů sjezdovek si tak nyní vychutnáte ještě víc.

Dolní Morava prodlužuje lyžařské zážitky díky čtyřem mamutím sjezdům!

Dolní moravaKaždá z tras Skiareálu Dolní Morava nadchne jinou vlastností. Jedno však mají všechny mamutí sjezdy společné – několik kilometrů dlouhé a silné zážitky. Propojením oblíbené panoramatické sjezdovky Slamník a červené sjezdovky Sněžník B vznikla zajímavá trasa dlouhá téměř dva a půl kilometru. Pokocháte se na ní přírodou, ale také se do toho pořádně obujete. Spojením jízdy po Slamníku, Sněžníku A a Kamile se dočkáte intenzivních zážitků. V úvodu si můžete užít zasněženou horskou krajinou, ve střední části vám zvedne adrenalin jedna z nejprudších černých sjezdovek v Česku a uklidnit se můžete v závěrečné pohodové části. Dohromady jde téměř o dva kilometry.

dolní moravaPro ty, co si rádi užívají výhledy, je určená trasa vedoucí přes Slamník, Vyhlídkovou, horní spojovací sjezdovku a Kamilu a délce více než tři kilometry. Užijete si pohled na horské svahy a projedete se kolem Stezky v oblacích ozdobené námrazou. Vyhlídkovou jízdu zakončíte na červené sjezdovce Kamila. Propojení sjezdovek Slamník, Vyhlídková, Velký Slon a Ondráš, táhnoucí se bezmála tři kilometry, se proměňuje z příjemného rozjezdu až po adrenalinovou zábavu na snow trailech, terénních vlnách na crossové trati, klopenkách a tunelech ve fun trailu nebo na skokáncích a bednách ve snowparku.


Zimní novinky na Dolní Moravě

dolní morava večerníMezi letošními novinkami by nemělo zapadnout chystané večerní lyžování na sjezdovce Kamila. Podél široké trati roste šestnáct výkonných LED světel, které si posvítí na zasněženou sjezdovku po setmění. Prodlouženou radost z lyžování si užijete několikrát týdně.
 
Kromě těchto čerstvých inovací přibydou na Dolní Moravě také zbrusu nová zasněžovací děla na věžích a zasněžovací tyče TechnoAlpin. Na celé ploše sjezdovek je tak stoprocentně garantovaný sníh.
Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Chata Slaměnka Dolní Morava

Chata Slaměnka Dolní Morava

Horská chata Slaměnka je nejvýše položená chata u horní stanice lanovky Sněžník – 1 116 m n. m. Přímo u chaty najdete sjezdovky Sněžník A a B, Slamník a Vyhlídkovou, restauraci Skalka, Stezku v oblacích a stanoviště horských koloběžek.

Relax a sport resort Dolní Morava

Relax a sport resort Dolní Morava

Horské středisko s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních a rekreačních aktivit včetně adrenalinových. Najdete zde lanový park, bobovou dráhu, lanovku k chatě Slaměnka, Mamutíkův vodní park, disc golf, cyklo a pěší trasy, single traily, v zimě Ski areál Sněžník a mnoho dalšího.

Chalupa Dolní Morava - ráj lyžařů i turistů

Chalupa Dolní Morava - ráj lyžařů i turistů

Dolní Morava je známá svým skiareálem a ideálními podmínkami pro lyžování až do Velikonoc. Ale nejen zimní pobyty si užijete v nové chalupě. Krásná, nezničená příroda přímo láká k relaxu, turistice, cykloturistice i využití dalších aktivit.

Chata U Slona v Dolní Moravě

Chata U Slona v Dolní Moravě

Chata U Slona je ideálním místem pro pobyty rodin s dětmi, nachází se u spodní stanice lanovky U Slona a celoročně provozované bobové dráhy. V zimě můžete využít večerního sáňkování, v létě pak půjčovnu Segway, hřiště na Disc Golf a dětské atrakce - trampolínu, pískoviště i prolézačky.

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Přijďte si užít jedinečný zážitek nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 kilometru bez jediného kroku pěšky. Tuto trať najdete ve skiareálu Sněžník na Dolní Moravě. Čeká na vás skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.