!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování bude letos v Beskydech
Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování bude letos v Beskydech
"> "> "> ">
Zimní sporty

Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování bude letos v Beskydech

Vydáno 10. ledna 2020
Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování se letos přesouvá z Orlických hor do Beskyd, konkrétně do Ski areálu Mosty u Jablunkova. Tady bude v sobotu 11. ledna 2020 nachystán nejen zajímavý doprovodný program, ale také například výstava o historii lyžování v Beskydech a telemarková škola.
Mistrovství staré lyžePoprvé v Beskydech se bude konat již 9. ročník originální akce, pojede se Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování. Lyžníci i telemarkové hvězdy svahů z Božího daru, Krkonoš, Orlických hor, Beskyd a dalších míst z Česka, Polska, Slovenska a Rakouska předvedou v dobových kostýmech a krojích své umění na závodech ve slalomu a jasankrosu. Závodů se může zúčastnit každý, kdo má dřevěné lyže a odvahu. Pro veřejnost je připraven bohatý program, výstava historie zimních sportů v Beskydech doplněná o expozici historických ski, lyžařská škola telemarku a mnoho dalšího.

historické lyžováníVše vypukne už tuto sobotu 11. ledna od 10:00 hodin ve Skiareálu v Mostech u Jablunkova, zasoutěžit si může každý, kdo má dřevěné lyže a odvahu. Sestavení závodní dráhy je velice atraktivní pro diváky a zároveň prověří všechny dovednosti lyžařů. Dřevěné branky vytyčí dráhu, součástí dráhy je skokánek, cíl je v kopci (vrácečka), stoupání prokáže dovednosti jezdce v kopci a za velké podpory diváků mnohdy rozhodne o vítězi. V 10:15 začne slalom, od 11:00 diváci uvidí exhibici jízdy na historických lyžích s ukázkou telemarku, skoku a akrobacie. Pokud si přesně nevybavíte, co je to onen telemark, napovíme, že se jedná o lyžařský styl, který vznikl v druhé polovině 19. století v norském kraji Telemark. Jedná se o sjezd z kopců na běžkách s volnou patou v elegantních širokých obloucích.

Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno v sobotu na 17:30 hodin a mistrovství bude zakončeno ohňostrojem a folklorním večerem v krojích. Od 20:00 hodin se pak v Horském hotelu Gruň můžete zúčastnit folklórního večera.
Ski areál Mosty u Jablunkova - celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova - celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova vám nabídne řadu letních i zimních adrenalinových i pohodových aktivit. Čeká tu na vás například bobová dráha s celoročním provozem, bike park, bungee trampolíny, kosmický trenažér Aerotrim, sjezd po 232 metrů dlouhém laně, horské koloběžky, lanové centrum.

Další aktuality

8.6.
2021
10 tipů na nejkrásnější fotomísta Karlovy Studánky

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Karlovy Studánky

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
4.6.
2021
Obnovený dřevěný kostel v Gutech přivítá první věřící

Obnovený dřevěný kostel v Gutech přivítá první věřící

Severní Morava a Slezsko | Památky
21.5.
2021
Květy rododendronů začínají zaplavovat areál Zoo Ostrava

Květy rododendronů začínají zaplavovat areál Zoo Ostrava

Severní Morava a Slezsko | Příroda