Úvod > Aktuality > Projeďte si na běžkách golfové hřiště v Čeladné!
Zimní sporty

Projeďte si na běžkách golfové hřiště v Čeladné!

Vydáno 9. února 2021
Patříte-li mezi milovníky zimních sportů, určitě využijte možnost běžkování v Golf Resortu Čeladná, kde pro vás letos připravili tři běžecké okruhy dlouhé dohromady patnáct kilometrů a výdejní okénko restaurace. Stopy v celém běžeckém areálu jsou nyní skvěle upraveny skútrem. Snow Aréna poskytuje běžkařům klubové zázemí včetně parkování. Užijte si během běžkování a bruslení výhledy na hory a zázemí jednoho z nejlepších golfových hřišť v České republice!
Užijte si během jízdy v bílé stopě výhledy na hory! Cream Snow Aréna se nachází v areálu Prosper Golf Resort Čeladná a poskytuje mimo perfektně upravených běžeckých tratí také klubové zázemí, letos alespoň ve formě výdejního okénka a parkování. Okruhy jsou otevřeny denně od 10:00 do 18:00 hodin.
 

Běžkování na trasách všech obtížností

BěžkyNa golfové hřišti v Čeladné se upravují různě obtížné tři běžecké okruhymodrá stopa (5,19 km) je nejpohodovější z nich. Vede po golfovém hřišti New course a má nejmenší převýšení. Tuto trasu v pohodě zvládne i začátečník, občasný běžkař nebo také děti. Je dlouhá něco přes 5 km, ale i v případě, že byste si potřebovali odpočinout, můžete využít lavičky, které jsou okolo tratě.

Červená stopa (5, 68 km) má už sportovnější charakter, nicméně člověk v kondici ji zvládne bez větší námahy. Je koncipována jako kardio trasa, která váš tep vyžene do správné kardio-zóny.

BěžkyŽlutá stopa je určena pro sportovce. Většina z této 4,65 km dlouhé tratě se nalézá na Old Course a proplétá se různými převýšeními tak, aby sportovně založený jedinec si užil jak okolní scenérii, tak aby i cítil, že vydal energii a má za sebou sportovní výkon. Trasa je vhodná i pro středně výkonnostní sportovní třídu.

Při běžkování v překrásné krajině Beskyd si vychutnáte také panoramatické výhledy na nedalekou Lysou Horu, Smrk a Ondřejník. Vstupné do areálu je zpoplatněno, avšak můžete pak již bezplatně využít veškeré klubové zázemí. Poplatek činí 200 Kč pro dospělého, 100 korun za dítě a rodinné vstupné je za 400 Kč.
 

Dětská běžkovací trasa

A nebojte se vzít sebou i děti! Pro ně je zde speciální zábavná trasa a když už toho bude mít opravdu "plné kecky", tak může přijít na horkou čokoládu do restaurace v klubu. Tam v teple a bezpečí může i počkat na vás, než si doběhnete svou žlutou, či červenou trasu.
Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Běžkování v golfovém resortu Čeladná

Běžkování v golfovém resortu Čeladná

Zimní sezóna v golfovém resortu Čeladná, to jsou tři běžecké okruhy se stopou pro klasické běžkování, které se nacházejí v samotném areálu golfového hřiště. Stopy s mírným klesáním či stoupáním a převýšením max. 45 m jsou vhodné zejména pro děti a začínající běžkaře.

Lysá hora – královna Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora – královna Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze se na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Samotnému vrcholu se přezdívá Gigula.

Na zimní výlet z Kunčic pod Ondřejníkem

Na zimní výlet z Kunčic pod Ondřejníkem

Horská obec Kunčice pod Ondřejníkem je ideálním východiskem turistických cest do beskydských hor. V zimě jsou v okolí Kunčic výborné podmínky pro turisty na běžkách. Od železniční stanice Kunčice pod Ondřejníkem vedou dvě turistické trasy – modrá (náročnější) a zelená.