Úvod > Aktuality > Na pražské Pankráci vstoupíte do Světa Medúz
Na pražské Pankráci vstoupíte do Světa Medúz
"> "> ">

Na pražské Pankráci vstoupíte do Světa Medúz

Vydáno 17. listopadu 2019 Příroda
Ve druhém patře obchodního centra Arkády Pankrác se otevřel Svět Medúz, unikátní medúzárium třetí největší svého druhu na světě a vůbec největší v Evropě. V nádržích o objemu 12 500 litrů vody žije kolem 10 000 medúz od běžných zástupců těchto mořských tvorů po nejvzácnější druhy, mezi které patří i extrémně jedovaté nebo téměř nesmrtelné.
meduzaZcela unikátní světový projekt medúzária, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz. To je pražský Svět Medúz v OC Arkády Pankrác. Můžete pozorovat více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích. Expozoce je doplněna audiovizuálnímí efekty a pro děti je připraveno interaktivní akvárium i dětský koutek. Určitě vás také ohromí největší akvárium ve tvaru koule, které se uchází o zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Pojme 2 tisíce litrů vody, to největší "běžné" akvárium pak 5 tisíc litrů vody.

meduzaK nejpozoruhodnějším druhům v pankráckém medúzáriu patří Turritopsis dohrnii. Tyto medúzy jsou schopny ovlivnit svůj životní cyklus a z dospělé fáze medúzy se vrátit do stádia polypu. Kořenoústce hrbolaté se zas kvůli jejímu zvláštnímu vzhledu přezdívá volské oko. V pankráckých akváriích lidé spatří i australskou čtyřhranku Fleckerovu. Působí nenápadně, je však jedním z nejjedovatějších zvířat světa - svými žahadly dokáže usmrtit až 60 lidí.

Svět Medúz najdete na střeše OC Arkády Pankrác, v 2. patře. Vstup sem je přes střechu ze zákaznického parkoviště. Vstupné stojí 260 korun, zlevněné pro studenty, seniory a ZTP 200 Kč. Rodinné vstupné vyjde na 550 nebo 650 Kč.
Svět Medúz Arkády Pankrác - největší medúzárium v Evropě

Svět Medúz Arkády Pankrác - největší medúzárium v Evropě

Na střeše OC Arkády Pankrác v Praze 4 objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů - je jí medúzárium Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.