Úvod > Aktuality > Na pražské Pankráci vstoupíte do Světa Medúz

Na pražské Pankráci vstoupíte do Světa Medúz

Vydáno 17. listopadu 2019 Příroda
Ve druhém patře obchodního centra Arkády Pankrác se otevřel Svět Medúz, unikátní medúzárium třetí největší svého druhu na světě a vůbec největší v Evropě. V nádržích o objemu 12 500 litrů vody žije kolem 10 000 medúz od běžných zástupců těchto mořských tvorů po nejvzácnější druhy, mezi které patří i extrémně jedovaté nebo téměř nesmrtelné.
meduzaZcela unikátní světový projekt medúzária, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz. To je pražský Svět Medúz v OC Arkády Pankrác. Můžete pozorovat více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích. Expozoce je doplněna audiovizuálnímí efekty a pro děti je připraveno interaktivní akvárium i dětský koutek. Určitě vás také ohromí největší akvárium ve tvaru koule, které se uchází o zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Pojme 2 tisíce litrů vody, to největší "běžné" akvárium pak 5 tisíc litrů vody.

meduzaK nejpozoruhodnějším druhům v pankráckém medúzáriu patří Turritopsis dohrnii. Tyto medúzy jsou schopny ovlivnit svůj životní cyklus a z dospělé fáze medúzy se vrátit do stádia polypu. Kořenoústce hrbolaté se zas kvůli jejímu zvláštnímu vzhledu přezdívá volské oko. V pankráckých akváriích lidé spatří i australskou čtyřhranku Fleckerovu. Působí nenápadně, je však jedním z nejjedovatějších zvířat světa - svými žahadly dokáže usmrtit až 60 lidí.

Svět Medúz najdete na střeše OC Arkády Pankrác, v 2. patře. Vstup sem je přes střechu ze zákaznického parkoviště. Vstupné stojí 260 korun, zlevněné pro studenty, seniory a ZTP 200 Kč. Rodinné vstupné vyjde na 550 nebo 650 Kč.
Svět Medúz Arkády Pankrác - největší medúzárium v Evropě

Svět Medúz Arkády Pankrác - největší medúzárium v Evropě

Na střeše OC Arkády Pankrác objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů - je jí medúzárium Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.