Úvod > Aktuality > Plavby na Slezské Hartě: svezte se na lodi Santa Maria nebo elektrolodi Harta
Plavby na Slezské Hartě: svezte se na lodi Santa Maria nebo elektrolodi Harta
"> "> "> Na Slezské Harte byla zahájena další plavební sezóna! "> Lod pluje na objednání mezi Leskovcem nad Moravicí, Roudnem a Novou Plání "> Vyhlídkovou plavbu s pruvodcovskou službou je treba objednat alespon den predem
Zážitky

Plavby na Slezské Hartě: svezte se na lodi Santa Maria nebo elektrolodi Harta

  • Vydáno15. června 2021
Na Slezské Hartě už je plavební sezóna v plném proudu. Vyhlídková loď Santa Maria vyplouvá na objednání z přístaviště v Leskovci nad Moravicí. Po hladině pluje také elektroloď Harta, která je stejně jako Santa Maria od června do konce srpna v provozu denně. Užít si tak můžete zajímavé plavby s netradičními pohledy na krásnou přírodu v okolí přehradního jezera.

Vyhlídková loď Santa Maria vyplouvá každou celou

LoďPoznejte krásy a zajímavosti Slezské Harty nejen z břehů, ale také z její hladiny! Loď Santa Maria se zkušeným kapitánem vás proveze po celé vodní nádrži, zavede na zajímavá místa, ukáže malebné zátoky, dozvíte se o historii nádrže a o okolních obcích, kterých se výstavba vodního díla dotkla.

Vyhlídkovou plavbu s průvodcovskou službou je třeba objednat alespoň den předem v Informačním centru Slezská Harta, či na tel. čísle: 603 996 548. Maximální počet cestujících je 10 osob, minimum 5 osob. Přeprava živých zvířat, jízdních kol a kočárků je vyloučena.

Loď s kapacitou max. 10 osob pluje na objednání mezi Leskovcem nad Moravicí, Roudnem a Novou Plání od 1. června do 31. srpna denně (od září do listopadu o víkendech), každou celou hodinu od 9 do 18 hodin (poslední plavba). Jízdné stojí pro dospělé 150 korun, pro děti 100 Kč, plavba trvá cca 50 minut. Za silného větru, bouřek a silných dešťů se z bezpečnostních důvodů nevyplouvá.
 

Unikátní elektroloď Harta jezdí pětkrát denně

elektroloď hartaHistoricky vůbec první velkokapacitní loď na Slezské Hartě byla vyrobena v letech 2017-2018 v Polsku. Uveze 45 osob a posádku, spodní paluba je plně bezbariérová, horní pak vyhlídková. Je zde ponechán prostor i pro jízdní kola a kočárky. Unikátnost této lodi je zejména pak v jejím pohonu, který tvoří lithiové baterie. Doplňkově je vybavena solárními panely, umístěnými jak na střeše plavidla, tak po jeho bocích. Pohon lodi je tak plně ekologický. Harta je ocelovým katamaránem, poháněným elektromotory s celkovým výkonem 2x25 kW. Je dlouhá 17,99 m a 5,06 m široká. Domovský přístav má v Leskovci nad Moravicí.

Elektroloď Harta vyplouvá od 1. června do 31. srpna denně (od září do listopadu o víkendech) denně v 9:00, 10:30, 14:00, 15:30 a 18:00 hodin z Leskovce nad Moravicí. Vystoupit lze na zastávkách Razová, Roudno a Leskovec nad Moravicí. Pokud si však zaplatíte okružní plavbu z Leskovce nad Moravicí, ušetříte. Lodní lístek stojí 190 Kč, lístek pořídíte na stránkách lodnidoprava.reenio.cz.

Lodí po Slezské Hartě: elektroloď Harta a loď Santa Maria

Lodí po Slezské Hartě: elektroloď Harta a loď Santa Maria

Vodní nádrž Slezská Harta vám nabízí možnost brázdit její hladinu na replice historické lodi Santa Maria či v elektrolodi Harta. Vyhlídkovou lodí si můžete vychutnat okružní plavbu po vodní nádrži, je však třeba se předem objednat v informačním centru.

Vodní nádrž Slezská Harta – nejmladší přehrada v Česku

Vodní nádrž Slezská Harta – nejmladší přehrada v Česku

Údolní nádrž Slezská Harta na řece Moravici nabízí řadu možností, jak aktivně strávit především letní turistickou sezónu. Vyzkoušet můžete nejen koupání, ale i vyjížďky na loďkách, rybaření, jachting a windsurfing.

Další aktuality

20.9.
2021
Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Severní Morava a Slezsko | Památky
17.9.
2021
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
15.9.
2021
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty