Úvod > Aktuality > Na výlet v Královéhradeckém kraji vás dopraví cyklobus
Na výlet v Královéhradeckém kraji vás dopraví cyklobus
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Na výlet v Královéhradeckém kraji vás dopraví cyklobus

Vydáno 14. června 2021
Na začátku června vyjely v Královéhradeckém kraji, opět po roce, na pravidelné trasy oblíbené cyklobusy. Budou v provozu přes celé léto až do konce září 2021. Turisty a cyklisty vozí do turisticky atraktivních koutů kraje, a to do oblasti Krkonoš, Orlických hor, Českého ráje a Kladského Pomezí.
cyklobus královéhradecký krajKrkonoších se můžete svézt například až ke Špindlerovce, do Pece pod Sněžkou nebo na Pomezní Boudy. V Kladském Pomezí můžete využít cyklobusy k výletům do Adršpašsko-teplických skal, na Náchodsko, do Krkonoš, nebo se svézt k sousedům do Polska do cyklisty oblíbeného Karlówa. V Orlických horách se svezete na Šerlich, do Neratova nebo do Rokytnice. Již bez vleku na kola můžete turistickým autobusem zamířít také do Pekla a podél Metuje si i s dětmi udělat nádherný výlet. V Českém ráji zavítejte k Prachovským skalám, k Jinolickým rybníkům, na Hrubou Skálu či do Sobotky.   

cyklistaZe všech těchto míst vedou cyklotrasy po krásách kraje a nabízí vám mnoho možností na poznávání okolí ze sedla vlastního kola. Projeďte tak křížem krážem nejzajímavější místa našeho regionu. Od letošního roku jsou cyklobusy zajišťovány autobusovými dopravci, kteří provozující veřejnou službu podle nového smluvního vztahu s Královéhradeckým krajem. Ve většině případů se tak svezete zcela novým autobusem.

Všechny autobusy jsou klimatizovány, vybaveny LCD panely a poskytují připojení k wifi zdarma. Nově také můžete využít platbu jízdného platební kartou.
Cyklobusy v Orlických horách 2021

29.5.
30.9.
Cyklobusy v Orlických horách 2021

Zahájení cyklobusové sezóny je v sobotu dne 29. května 2021 a cyklobusy budou jezdit každý víkend a také o svátcích až do 30. září 2021.

Cyklobusy Kladským pomezím 2021

29.5.
30.9.
Cyklobusy Kladským pomezím 2021

Kladské pomezí je rájem cyklistů. Nespočet cyklistických tras vás provede úžasnými místy tohoto regionu. Objevujte nádherné lokality ze sedla a využijte při tom i cyklobusy Kladského pomezí, které vás přesunou i na vzdálenější místa k prozkoumání.

Cyklobusy v Českém ráji 2021

1.5.
28.9.
Cyklobusy v Českém ráji 2021

Vydejte se na nejkrásnější místa Českého ráje sezónním turistickým autobusem. Naplánujte si svůj výlet, ať už pěší či cyklo, bez použití vlastního auta. Turistické autobusy vyjíždějí z vlakových či autobusových nádraží, kam se i vracejí tak, aby navazovaly na dálkové spoje.

Cyklobusy Krkonoše 2021

29.5.
30.9.
Cyklobusy Krkonoše 2021

V sobotu 29. května vyráží Krkonošské cyklobusy na svoji první jízdu a k dispozici cyklistům budou až do konce září. Tak neváhejte a naplánujte si výlet na kole. Letos jezdí pět autobusových linek.

Další aktuality

30.7.
2021
Kde, kdy a proč se slaví Porcinkule?

Kde, kdy a proč se slaví Porcinkule?

Královéhradecko | Životní styl
30.7.
2021
Divadelní festival Jiráskův Hronov již začíná

Divadelní festival Jiráskův Hronov již začíná

Královéhradecko | Zážitky