Úvod > Aktuality > Náchod nabídne prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů zámku
Náchod nabídne prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů zámku
"> "> "> ">

Náchod nabídne prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů zámku

Vydáno 25. listopadu 2019 Památky
Atmosféru adventu mohou prožít návštěvníci státního zámku v Náchodě při prohlídkách vánočně vyzdobených interiérů. Prohlídky se budou konat ve dnech 29. 11. až 1. 12. 2019. Je to navíc poslední příležitost, kdy letos náchodský zámek navštívit!
zámek NáchodGotický hrad byl v Náchodě založen v polovině 13. století jako fortifikační objekt chránící průsmyk z Čech do Kladska. Do 18. století prošel mnoha stavebními úpravami, především renesančními a barokními. Na zámku se v držení vystřídaly význačné rody, především páni z Poděbrad, Pernštejna, Smiřic, dále pak Trčkové, Piccolominiové, Desforsové, Kuronští a Schamburgové. Mezi majiteli byli i čeští králové.

Zámek je tvořen pěti nádvořími. Návštěvníci mohou zhlédnout město Náchod z teras nebo věže, prohlédnout si gotické sklepy, kapli, Piccolominskou zahradu, anglický park a medvědárium.

zámek Náchod intLidé se během adventních prohlídek zámku seznámí s vánočními zvyky a na závěr si budou moci koupit adventní věnce, svícny či perníčky. Prohlídky pro dospělé návštěvníky se konají od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince 2019. Jedná se o poslední prohlídky pro veřejnost, které zámek letos pořádá. Pokud jste tedy návštěvu odkládali, máte nyní poslední šanci se do interiérů letos podívat. Prohlídky vánočně vyzdobených interiérů se budou konat na I. okruhu od 10 do 15 hodin (poslední prohlídka vychází v 15 hodin). Přijďte si i vy prohlédnout zámecké komnaty, které služebnictvo zdobí a připravuje na Vánoce. Při prohlídce zámku vám guvernantka či služebná povypráví o zvycích doprovázejících advent či samotný Štědrý den!
Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy.