Úvod > Aktuality > Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na nové lanovky, na své si přijdou i běžkaři
Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na nové lanovky, na své si přijdou i běžkaři
"> "> Nejdelší sjezdovka v Karlove láká na rodinné lyžování "> Na své si v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradedem prijdou i bežkari "> V areálu Myšák se lyžuje za ceny sezóny 2013
Zimní sporty

Nejdelší sjezdovka v Karlově láká na nové lanovky, na své si přijdou i běžkaři

  • Vydáno22. ledna 2019
Rodinný lyžařský areál Myšák v Karlově pod Pradědem má na sjezdovkách v průměru 40 – 60 cm převážně technického sněhu. Vhodné podmínky jsou i pro běžkaře. V provozu jsou dvě sjezdovky, jež nově obsluhují dvě lanovky, včetně 1100 metrů dlouhé sjezdovky v karlovském údolí a lyžařský svah s vlekem poma pro děti a začátečníky.
Ski KarlovSki Aréna Karlov se letos rozrostla o dvě lanovky. Nyní má areál dvě čtyřsedačkové lanovky! První z nich, Myšák, najdete hned na začátku střediska. Druhou je pak expresní lanovka Roháč Express, jejíž nástupní stanici najdete u stejnojmenného penzionu. V Karlově pod Pradědem tak najdete už čtyři lanové dráhy, díky čemuž areál disponuje nejvyšší přepravní kapacitu v regionu.

Dále zde najdete bezplatné parkoviště přímo u stanice lanovky, vyhřívané zázemí, půjčovnu lyžařského vybavení, snowboardů, dětských sněžných skútrů a lyžařskou školu. Sněhu pro sjezdové lyžování je aktuálně 70 cm, sníh je prachový. Teplota vzduchu se pohybuje okolo – 6°C. Celodenní skipas pro dospělého (společné jízdné platné pro lanovky a vleky Ski Aréna Karlov a pro areál Klobouk) stojí 600 Kč, pro děti či seniory 450 Kč.
 

Běžkařské upravené trasy v okolí Karlova a Malé Morávky

Běžkování JeseníkyNa své si v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem přijdou i běžkaři, pro které sněhová rolba zde pravidelně upravuje více než 80 kilometrů běžeckých tratí. Díky zabudovanému GPS lokalizátoru je na webové stránce Bílé stopy možné sledovat pohyb rolby, nebo zjistit, kdy byly jednotlivé trasy naposledy upravovány. Běžkaři mají možnost vyjet lanovkou na kopec, odkud se po vrstevnici rychle a pohodlně dostanou na začátek upravovaných běžeckých stop. Výška sněhu je nyní (pondělí 21. ledna 2019) je od 50 do 100 cm. Strojově upravené jsou trasy: Karlov - Alfrédka - Ztracené Kameny – Skřítek – Zelené kameny (28 km); Okruh kolem Ostružné (6 km); Alfrédka – Anenská Huť (4 km); Karlov Polesí – Pod Vápenou – Kopřivná – Kapitánská cesta – Hvězda -Ranná – Malá Morávka (23 km); Vodárna Karlov nebo Nad Karlovem – Mravencovka - Nová Ves – Karlov (13 km) a Fit okruh Karlov (tábořiště) – 400 m osvětleno.

Oblast Jeseníků v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem vykazuje navíc dlouhodobě nejkvalitnější hodnoty kvality ovzduší v celé Evropě.
Jesenická lyžařská magistrála

Jesenická lyžařská magistrála

Magistrála Hrubého Jeseníku nabízí holé pláně, hluboké lesy, daleké výhledy z vrcholu i náročné sjezdy a výstupy. Navíc je trasa dobře značena a lyžařská stopa bývá prakticky vždy dobře projeta. Celkově je propojeno cca 300 km tras na 12 lokalitách.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák, součást Ski Arény Karlov, leží jen několik kilometrů od nejvyšší hory Jeseníků Praděd 1491 m.n.m. v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Karlov pod Pradědem – Malá Morávka. Karlovské ski středisko je zvlášť vhodné pro rodiny s dětmi.

Ski centrum Malá Morávka

Ski centrum Malá Morávka

Horská obec Malá Morávka je spolu s Karlovem jedna z největších turistických a lyžařských oblastí v Jeseníkách. Středisko nabízí 22 sjezdovek od méně náročných terénů až po náročné, které jsou vzájemně propojeny a jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Další aktuality

20.9.
2021
Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Severní Morava a Slezsko | Památky
17.9.
2021
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
15.9.
2021
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty