!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů
Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů
"> "> "> Lego vlácko dráha "> "> SportArena Lipno z Lega "> ">
Zážitky

Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů

  • Vydáno31. srpna 2021
Konec prázdnin se blíží, tak proč dětem nezpříjemnit tento čas návštěvou některé z letních výstav modelů oblíbené stavebnice Lego? Určitě se budou líbit i vám, dospělým. Aktuálně naleznete Lego výstavy například v Litomyšli, Českých Budějovicích anebo v jihomoravské Strážnici. Pěkným tipem na výstavu je také Svět kostiček v Lomnici nad Popelkou.

Svět Lega ve Veselí nad Moravou

LegoPatříte společně se svými dětmi k fanouškům stavebnic značky Lego? Pak nesmíte minout některé z výstav, které se tomuto fenoménu věnují.

Unikátní výstava stavebnic s názvem "Svět kostiček" zaplnila prostory Městského muzea ve Veselí nad Moravou. Ke zhlédnutí je zde např. robotí válečná zóna Bionicle®, Toy Story – Příběh hraček, Batman, Odvážná Vaiana nebo Ledové království. Své zástupce mají také středověké hrady, UFO nebo vesmírní brouci. Rovněž se vám představí ucelené tematické edice edičních řad Lego® System®, City®, Ideas®, nebo vlastní tvorba.

Nechybí ani část rozsáhlé sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego® Baby Primo®, určené pro děti od 6 měsíců věku. Velkým lákadlem může být i malé westernové městečko s pohyblivou vlakovou parní soupravou. Výstava je otevřena do 31. 10. 2021, vstupné stojí 60 Kč.


Ašské kostičky v Přešticích

Lego ČBVýstava Ašské kostičky v Domě historie Přešticka je připravena pro všechny příznivce pestrobarevné stavebnice Lego! Výstavu vytvořil ašský stavitel a sběratel Ondřej Balšán, který je také držitelem zápisu za největší sbírku Star Wars Lego setů v České knize rekordů a patří i k největším v Evropě a na světě. Mimo ucelených setů staví fanoušek lega i různá diorámata z této filmové ságy.

Mezi exponáty jsou na výstavě nechybí právě modely ze sérií Star Wars, Indiana Jones, Batman, ale i z nejrůznějších pohádek. Jsou zde i piráti, vlaky, město, vesmír či technické modely s ovládáním. V Domě historie Přešticka je možné výstavu Ašské kostičky navštívit od 9 do 17 hodin (o víkendech od 14 do 17 hodin) až do 30. září, v pondělí je zavřeno. Vstupné je za 30 Kč.
 

Co je postaveno z Lega ve Veselí nad Lužnicí?

Pirátská lego loďSvět kostiček si užijete také v jihočeském městě Veselí nad Lužnicí. V kulturním domě je velkým lákadlem výstava Postaveno z kostek Lego. Prohlédnete si Lego obyčejné, ale i vybrané limitované edice a také vlastní návrhy soukromého vystavovatele, pana Michala Plose.

Komentované prohlídky výstavy se uskuteční ve čtvrtek 16. září 2021 v časech od 16:00, od 16:30 a od 17:00 hodin. Přijďte se podívat, co vše je možné postavit z kostek Lego®, dozvíte se informace o historii a zajímavosti o kostkách Lego® a mnohé další. Pro děti a soutěživé návštěvníky jsou připraveny zábavné pracovní listy, a také je možné na místě zakoupit drobné suvenýry. Výstava je otevřena do 16. 9. 2021. Otevřeno vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 13:00 do 17:00 hodin, vstupné stojí 20 Kč.
 

První soukromé muzeum Lega najdete v Praze

Muzeum Lega PrahaA pokud pocházíte z Prahy a nechce se vám cestovat daleko, navštivte s dětmi Muzeum Lega na Národní třídě. Jedná se o vůbec první soukromé muzeum Lega v České republice. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Uvidíte např. 300 hvězdných modelů Star Wars, Lego city, Cosmos, Space policii, Racers, pohádkový svět, architekturu a mnoho dalších. U každého vystaveného modelu je vždy uveden rok výroby a počet kostiček, ze kterých byl model poskládán. Od městského života se dostanete až k obdivování unikátních modelů světoznámých historických památek. Užívejte si propracované mechanismy Lega Technik, moderních či starých lokomotiv. Navštivte magický svět Harryho Pottera, nebo nepřekonatelného Indiana Jonese a mnoho dalších…
 

Muzeum Lega v Táboře

LegoPři návštěvě Muzea Lega v Táboře mezi exponáty můžete zhlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 tisíc Lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu. Jinak celá expozice muzea je tématicky dělena, např. Lego Architecture, Technic, Ideas atp. K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky.

Při vlastní prohlídce máte možnost zhlédnout i příběh o celé historii a vzniku Lego kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu kostiček. Muzeum je otevřeno o víkendu od 10:00 do 16:00 hodin, vstupné pro dospělé vyjde na 130 Kč.
 

Expozice Lega Czech Repubrick na Lipně

Czech RepubrickNa jednom místě navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn, katedrálu sv. Víta, zámek Hlubokou nebo třeba vysílač Ještěd. Řeč je o výstavě Czech Repubrick, stálé výstavě modelů z Lega v Lipně nad Vltavou. Na ploše 2 000 m2 najdete více jak 40 gigantických staveb, filmové hrdiny, dechberoucí technické modely na ovládání, hojnost nevšedních příběhů a parádní lego vtípky, ze kterých se budete popadat za břicho. K tomu vás čekají pozoruhodné atrakce i největší horská dráha na světě. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné pro dospělé je 240 Kč a pro děti 180 Kč.
 

Špindlerovské Lego

LegoI v krkonošském horském městečku Špindlerův mlýn najdete muzeum Lega. Mezi modely zaujímá přední místo vesmírná loď z 5195 dílků, největší z celé řady Star Wars a druhý největším model muzea vůbec. Mimo „moderních kusů“ v muzeu najdete také modely z 50. let, které patří mezi největší zdejší unikáty a jedny z prvních plastových hraček firmy Lego.

V místní Lego prodejně kromě klasického sortimentu Lega najdete i spoustu exkluzivních modelů pro zapálené sběratele. Špindlerovské muzeum je otevřeno o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné je za 270 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti.


Ráj Lega v Jeseníku

LegoDalším naším tipem je Muzeum Lega v Jeseníku v budově lázeňské Kavárny Sofie. V muzeu můžete obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí muzea je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie.

Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 200 Kč. Ve speciálním obchůdku, který je rovněž součástí muzea, si můžete udělat radost některou ze sérií Lego, ale můžete využít i speciálního prodeje stavebnice na váhu.

Muzeum lega v Kutné Hoře

Muzeum lega v Kutné Hoře

Na ploše více jak 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Muzeum lega v Jeseníku

Muzeum lega v Jeseníku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek Lego.

Lego model na hlavním nádraží

1.11.
31.12.
Lego model na hlavním nádraží

Při průchodu horní odbavovací halou může vaši pozornost upoutat velký model z lega.

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Muzeum Lega v Poděbradech

Muzeum Lega v Poděbradech

V poděbradském muzeu se před vámi rozprostře přes 3000 originálních modelů Lego. V muzeu si vaše děti budou moci pohrát v dětském koutku.

Muzeum Lega v Praze

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Další aktuality

23.11.
2021
Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Jižní Čechy | Zážitky
20.11.
2021
Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jižní Čechy | Památky
20.11.
2021
Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Jižní Čechy | Zimní sporty