!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Jízdu Saši Kolowrata - spanilou cestu veteránů
Nenechte si ujít Jízdu Saši Kolowrata - spanilou cestu veteránů
"> "> "> ">
Zážitky

Nenechte si ujít Jízdu Saši Kolowrata - spanilou cestu veteránů

Vydáno 11. června 2019
Stokilometrovou trasu v západních Čechách i Německu projedou historická vozidla v rámci Jízdy Saši Kolowrata. Letošní již 19. ročník startuje v Přimdě u Tachova. Jízda se koná na počest Alexandera hraběte Kolowrat-Krakowského. Přehlídku veteránů pořádá Auto moto veterán klub Černý les, záštitu tradičně převzala rodina Kolowrat-Krakowských.
Veterán Praga Aerosobotu 15. června 2019 se okolím hradu Přimda bude rozléhat burácení motorů dobových vozidel. Dopoledne zde startuje 19. ročník mezinárodních závodů historických vozů – Jízda Saši Kolowrata.

Jízda bude slavnostně zahájena v 11:00 hodin, avšak ještě před tím budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si všechny historické vozy a motocykly, které budou vystavené od 9 hodin. Automobily a motocykly se poté vydají na dlouhou jízdu Českým lesem a Bavorskem.

Retro motorkářiZ Přimdy pojedou veteráni do Rozvadova a následně do bavorských měst Waidhaus, Pleystein, Waldthurn, Vohenstrauss a Eslarn. Ve 13 hodin se vydají na druhou etapu zpět do Přimdy přes Třemešné, Stráž a Bor.

Závodníci i diváci se mohou těšit na vozy hned v několika kategoriích. Na Přimdu přijedou automobily vyrobené do roku 1945, vojenská vozidla vyrobená do roku 1945, motocykly z let 1945-1960, automobily cabrio vyrobené v letech 1945-1948 nebo malé tří až čtyřkolové automobily vyrobené do roku 1980.
Zřícenina hradu Přimda - nejstarší kamenný hrad v Česku

Zřícenina hradu Přimda - nejstarší kamenný hrad v Česku

Hrad Přimda je zříceninou jednoho z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Do dnešní doby se dochovalo torzo mohutné hranolové románské obytné věže a zbytky bašty z konce 15. století. Odtud se otevírá vynikající rozhled do okolí.