!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za 28. týden roku 2010
Lázně a wellness

Nové aktivity na Kudy z nudy za 28. týden roku 2010

Vydáno 18. července 2010
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení, inspiraci pro volný čas a poznejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 12. do 18. července 2010). Mezi aktuálními tipy z tohoto týdne najdete unikátní hotely z celé České republiky, adrenalinové zážitky, nové wellness centrum i programy s průvodci na Graselových stezkách.
Zdokonalte techniku jízdy na kole ve volném terénu. Poznejte kouzlo freeridových tratí a single tracků. Tento kurz vás naučí jak se bezpečně pohybovat v neupraveném a volném terénu nebo na uměle vytvořených tratích. Přinese vám nezapomenutelné zážitky a úplně jiný pohled na cyklistiku.
Region: Střední Čechy. Typ aktivity: Adrenalin. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.

Půjčovna čtyřkolek Malšice jistí pohodlí a zážitek na silnicích!
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Hotel Ve Dvoře nabízí minikuchařský kurz pro děti, ve kterém se během dvou hodin seznámí s prací kuchaře, prohlédnou si provoz a vybavení moderní hotelové kuchyně, naučí se jednoduché druhy pokrmů, ktré si budou moci sami připravit a následně vlastnoručně servírovat svým rodičům.
Region: Plzeňsko a Český les. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Organizovaná turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.


Uprostřed Starého náměstí je architektonický a památkový skvost města Ostrova - goticko renesanční budova Staré radnice. Zdi radnice byly svědkem rozvoje, rozmachu i pádů města.
Region: Západočeské lázně. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Hotel Petřín s vyhlídkovou restaurací nabízí ubytování na místě, kde je úchvatný pohled na město Jablonec nad Nisou a jabloneckou kotlinu s horizontálním panoramatem regionu Jizerské hory a Krkonoše.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Typ aktivity: Gurmánská turistika, Pěší turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Při bývalé státní hranici s Rakouskem se nachází hotel, který sloužíval jako sídlo finanční stráže a celnice. Jeho poloha uprostřed lesů zaručuje klidnou dovolenou, avšak pokud vás zajímá historie 20. století, zažijete vzrušující chvíle při hledání stop železné opony, druhé světové války i první republiky.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Cykloturistika, Gurmánská turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Pro všechny milovníky aktivního odpočinku - nabízíme kvalitní horská kola Acera, Deore a Deore Trek.
Region: Střední Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Cykloturistika, Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness, Organizovaná turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Legendární dům členů divadla Sklep. Náhodně svého času objevený renesanční dům uprostřed Slavonic, kterému pražská skupinka intelektuálů vdechla nový život a zároveň s ním svázala své životy.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Cykloturistika, Gurmánská turistika, Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Jednodenní i vícedenní pobyt na Mikulovsku nabitý vinařským programem. Program zahrnuje veškeré služby včetně dopravy v místě, průvodce, tlumočníka, sommeliéra, degustací vína, exkurzí do vinařství, terénní prohlídky vinic, posezení ve vinném sklepě třeba i s cimbálovou muzikou, výlety, stravování, ubytování nebo také zajištění kol pro cyklistický výlet.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Cykloturistika, Gurmánská turistika, Lázeňská turistika a wellness, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.


Krásný park vznikl podle projektu B. Petriho, podle jehož návrhu vznikl i areál parku v Lednici. V zámku je ústav sociální péče, zámek není přístupný. V parku u zámku bývají občas koncerty.
Region: Střední Morava a Jeseníky. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Nová naučná stezka Lesů ČR „Královská rokle“ představuje asi 3 km dlouhý procházkový okruh zámeckým parkem přes známou Královskou rokli. Stezka začíná a končí u letohrádku v parku a spojuje město Horšovský Týn s místními lesy.
Region: Plzeňsko a Český les. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.
 

Kdysi to bylo království pohraničníků a normální smrtelník se sem jen tak nedostal. Ale to už je minulost. Za posledních dvacet let se jihomoravské hraniční pásmo stalo běžně navštěvovaným územím. V bývalém hraničním prostoru, na místě opuštěné celnice, vyrostl rodinný čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Celnice, který představuje luxusní ubytování na jižní Moravě, v Břeclavi.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness.
 

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí nejužší dochovaný dům v Praze.
Region: Praha.
 

Atraktivní okružní plavby výletní lodí na Lipenské přehradě, čítající dva okruh, z nichž si můžete vybrat ten který vám bude vyhovovat.
Region: Šumava. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Vodní turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.
Region: Praha.
 

Romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov. Hrad je jednou z nejrozsáhlejších a nejdochovanějších středověkých památek v České republice.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.
 

Ve Vepříkově na Havlíčkobrodsku vzniklo muzeum starých věcí – pokladů zapomenutých na půdách. Najdete tu dobře známe věci z dob nedávno minulých, ale i starší předměty z dob našich babiček. Zakladatelkou netradičního muzea je paní Jaroslava Stehnová, která staré věci sbírá už čtyřicet let a sama v něm provádí.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Cykloturistika, Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Spousty zábavy pro celou rodinu! Malá stabilní vozítka, zkonstruované pro bezpečnou jízdu z kopce. Po nasednutí vás na vrchol kopce dopraví lyžařský vlek. Pro jízdu dolů jsou určeny dvě sjezovky s pervektním travnatým povrchem.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Zážitková restaurace, Za skvělým jídlem sem míří celebrity z celé republiky. Ministři, byznysmeni, vrcholní politici a dokonce i premiér. Čerstvost a kvalita je na prvním mistě. Menu reflektuje aktuální sezonní nabídku a počasí.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Rodinná farma Tvrz Chlum se nachází v krásném prostředí CHKO Blanský les, přímo pod nejvyšším vrcholem Kletí (1084 m.n.m). Farma nabízí samostatné ubytovací kapacity a průběžně rekonstruovanou renesanční sýpku, která stojí na místě bývalé tvrze Chlum. Jednou z hlavních hospodářských činností farmy je chov koní.
Region: Šumava. Typ aktivity: Cykloturistika, Jezdectví a pobyty na farmě, Pěší turistika, Vodní turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny. 
 

Vznikající rekreační středisko leží nedaleko obcí Roudníky, Chabařovice a Ústím nad Labem. Bývalá těžební oblast prošla výraznou rekultivací a dnes láká návštěvníky především velkým jezerem, které dostalo své jméno po původním hlubinném dole.
Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Cykloturistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

V současné době objekt prochází rekonstrukcí. Byla opravena střecha včetně barokních krovů a část přízemí. V jeho prostorách byla 3. července 2010 otevřena expozice historie obce a nedaleké keltské svatyně. V expozici je také zdokumentována probíhající rekonstrukce a práce spojená se životem na hospodářském dvoře.
Region: Střední Morava a Jeseníky. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

V Jestřebích horách vzniká nové muzeum zaměřené na činnost našich předků v zemědělství. V areálu bývalého JZD v Radči u Úpice se nalézá již přes 1500 exponátů, které věnovali muzeu různí dárci.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Orlice je ideální řekou pro vodní turistiku. Jste schopni ji během 2 dnů celou projet, protože po 35 km vtéká v Hradci Králové do Labe. Obvyklý začátek túry je v Kostelci nad Orlicí na Divoké Orlici o 14 km výš proti proudu. Zde od autocampu Orlice naši klienti začínají plavbu, neboť přímo u řeky je umístěna naše půjčovna.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Vodní turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.
 

Zajímáte se o život a dílo bratří Čapků? Chtěli byste vidět Karlovo vysvědčení, nebo Josefovy grafiky? To vše nabízí muzeum v domě na náměstí v Malých Svatoňovicích, kde rodina Čapkova bydlela. Ve zdejších lázních působil od roku 1883 doktor Antonín Čapek, otec bratří Čapků.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Rozhledna s vyhlídkovou plošinou ve výšce 33 metrů nabízí panoramatické pohledy na zalesněné pohoří Českomoravského pomezí.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Chytání ryb na sádkách Rybářství Litomyšl probíhá v letních měsících. Pro sportovní rybáře jsou každoročněvyhrazeny 4 rybníky k lovu ryb na udici. Jsou to rybníky Budislavský dolní, Zimka, Strakovský u Litomyšle a Přívratský dolní u České Třebové.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Za zábavou.
 

Mocný hrad, kvalitou rovný královským hradům, patřil k nejstarším sídlům ve východních Čechách. Jeho sousedi ze Slezska i Lužice se hradu natolik obávali, že ho koupili od majitelů a nechali zbořit. Díky tomu se hrad „zakonzervoval“ a podává tak jedinečný doklad podoby šlechtického sídla ze 13. století bez pozdější přestavby.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním.
 

Jen v doprovodu našich průvodců objevíte zajímavosti a jedinečnosti míst, přiměřeně vás překvapíme novými zážitky. Místní průvodce je vaším ochotným hostitelem na Graselových stezkách. Jen v doprovodu našich průvodců objevíte zajímavosti a jedinečnosti míst, přiměřeně vás překvapíme novými zážitky. Místní průvodce je vaším ochotným hostitelem na Graselových stezkách.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.
 

Při jižním okraji Špindlerova Mlýna nemůžete přehlédnout elegantní přehradu na horním toku Labe. Jedná se o první přehradu na řece Labi. Byla vybudovaná jako ochrana před ničivými povodněmi a již od roku 1916 zachytává převážnou část sněhových vod ve střední části Krkonoš.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.
 

Město Liberec připravilo pro návštěvníky tři zbrusu nové prohlídkové okruhy. Délka jednotlivých tras je od 4 km do 5,5 km. Trasy jsou nenáročné a jsou navrženy tak, aby je zvládly jak rodiny s dětmi, tak senioři. Mapy turistických okruhů jsou k dispozici v Městském informačním centru.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Nově otevřená rybářská bašta “U Zeleného Budžese” se nachází na konci obce Bělá pod Pradědem, Domašov u hlavního silničního tahu směrem na Červenohorské sedlo.
Region: Střední Morava a Jeseníky. Typ aktivity: Cykloturistika, Gurmánská turistika, Pěší turistika, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Chtěli jste někdy zažít pohyby těla při sportu zvaném capoiera, nebo jste síše příznivcem beach volejbalu? Jste nadšencem fotbalu, anebo se vidíte spíše jako zdatný tanečník na parketu? Bossaball spojuje toto vše a mnohem více ve hře, kterou musíte vidět a vyzkoušet si ji, abyste uvěřili.
Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Fitness a sport, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.
 

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí pochází sice až z první poloviny 19. století, přesto však náleží k významným stavbám empíru v České republice.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.
 

Snili jste někdy o mrkvové, makové nebo mateřídouškové zmrzlině? Vezměte vaše chuťové buňky na výlet do Stráže pod Ralskem a potěšte je nevšedním zážitkem; ve zmrzlinárně U Schwarzkopfa připravují každý den téměř 300 druhů čerstvé zmrzliny. Ve zmrzlinovém ráji se pamatuje také na diabetiky a na osoby s bezlepkovou dietou.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou.
 

Mezi stálé expozice patří obrazy J. W. Mezerové, rodina Čapkova, národopisná expozice, Vízmburk a sbírka zbraní. Kromě stálých expozic jsou zde pravidelně obměňovány tématické výstavy. Muzeum je umístěno v budově staré radnice na náměstí v Úpici.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.
 

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům novou expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.
 

Objevte jedinečnou oázu relaxace a gastronomie v centru Krkonoš. Wellness hotel Gendorf vám poskytne možnost strávit chvíle odpočinku ve stylovém, moderním relaxačním centru nebo v příjemné atmosféře restaurace Mincovna s vyhlášenou kuchyní.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness, Pěší turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny.
 

„Se šípkovou, nebo se zelím?“ můžete se i dnes dohadovat u Hájenky, pokud zavítáte do Kerska u Sadské, do míst spojených se životem a dílem spisovatele Bohumila Hrabala. Mimo zákoutí známá z filmu Slavnosti sněženek, objevíte také minerální pramen, malý menhir či staleté stromy, ke kterým vás zavede Hrabalova stezka.
Region: Střední Čechy. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Hotel Luční bouda leží v první zóně Krkonošského národního parku pouhé 4 km od Sněžky. Luční bouda je celoročně přístupná a otevřená. V létě roku 2005 byla na Luční boudě obnovena tradice pečení domácího pečiva.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Zimní sporty. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny.
 

Labská plavební společnost zřizuje nový přístav v Obříství, odkud bude vyplouvat legendární parník Bohemia.
Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Vodní turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Letní plovárna je na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích již od roku 1933. Areál otvírá nově po rekonstrukci a zahajuje provoz 20. července 2010.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.
 

Nově byla otevřena 4 kilometrová cyklostezka na Jičínsku, která stála 14 milionů korun a spojuje město s areálem secesního přírodního koupaliště. Lidé se po ní také snadno dostanou do lomu u svatého Josefa, kde přes 40 let vznikají sochy při známých sochařských sympoziích.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Cykloturistika, Fitness a sport. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny.
 

Restaurace Malý Buddha na pražském Pohořelci patří k těm, které své hosty dokážou odnést daleko od vnějšího světa klidu a nespěchu. Pod soškami božstev dýmají vonné tyčinky, náladu podkresluje meditační hudba.Myšlenky na smyslné chuťové tóny zralého mangového džusu či onen banán vás budou pronásledovat při každé návštěvě Malého Buddhy.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.
 

Nabízíme turistické vycházky v krásné krajině, možnost cykloturistiky s využitím celé škály cyklostezek a další sportovním vyžití, volejbal, badminton, malá kopaná a další.
Region: Východní Morava. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.
 

Nové muzeum se usídlilo na náměstí v jednom z historických rekonstruovaných domů spolu s novým Infocentrem. Za první republiky zde muzeum již bylo, ale v poválečných letech zaniklo. Infocentrum poradí i s tipy na výlety i zajímavé zážitky.
Region: Šumava. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.
 

Koupaliště Jezero Poděbrady je přírodní areál u vytěženého pískového povrchového dolu. Areál se nachází skoro v centru a patří k němu parkoviště pro cca 150 vozů. V areálu se nachází přírodní nudistická pláž, sociální zařízení, sprchy, 5 barů s občersvením a pitím.
Region: Střední Čechy. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Pěší turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

Už jste někdy viděli dům, ve kterém bydlíte, z výšky? Nebo vaše oblíbené místo v západních Čechách?
Region: Plzeňsko a Český les. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

V letních měsících se můžete zchladit a odpočinout si ve sportovním areálu Homole Poniklá. Je zde k dispozici vodní nádrž se skluzavkami, hřišťátkem pro děti, nově vybudovaným zázemím s občerstvením. Kvalita i teplota vody je více než dobrá.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Cykloturistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.


Zažijte pocity motocyklových jezdců MotoGP a poznávejte krásy Česka! Pociťte brutální zrychlení litrového supersportu, který na silnici i závodním okruhu takřka nemá konkurenci!
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Chcete naučit své dítě respektu? Chcete se trochu odreagovat od stresu? Chcete se naučit nějakému bojovému umění? Tělocvična v Praze 4 a v Praze 6 se na vás těší.
Region: Praha. Typ aktivity: Adrenalin, Fitness a sport, Za zábavou. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny.
 

800 m dlouhý lyžařský vlek na vodním díle Stráž pod Ralskem ve stejnojmenném městě nabízí možnost adrenalinového sportovního vyžití a pro ty méně odvážné zajímavou podívanou. Délka vleku je 830m, disponuje 8 závěsy a na vodě je 8m boardslide a menší kicker.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Muzeum založené v roce 2002 navazuje na tradici prvního muzea založeného v roce 1942. Sídlí na náměstí v budově bývalé školy. O provoz muzea se stará Vlastivědný kroužek Bakov nad Jizerou. Největší rozvoj dnes již zapomenuté orobincové výroby zaznamenal Bakov nad Jizerou v 18.-19. století, kdy se ručně pletené výrobky z tohoto zvláštního typu rákosí vyvážely téměř do celého světa. Uvidíte zde třeba kabát z rákosu a mnoho dalšího.
Region: Český ráj. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.

Expozice dokumentuje těžbu rud a uhlí v oblasti Jestřebích hor od roku 1590 do roku 1990. K vidění jsou hornické uniformy, historické i současné pracovní nástroje,minerály a fosílie, modely důlních zařízení a další předměty. Součástí expozice je naučná stezka po hornických památkách „Rtyňský okruh“ a prohlídka dřevěné zvonice z roku 1592.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.

Viděli byste rádi slavné osobnosti tváří v tvář a nemáte k tomu nikdy příležitost? Určitě to není úplně plnohodnotná náhražka, ale zavítáte-li do muzea voskových figurín, jistou představu o tom, jak slavní vypadají, si uděláte.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.

Pohodlná přeprava pro vás i vaše kolo, díky níž si užijete krásu Krkonoš z cyklistického sedla.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Cykloturistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Muzem sídlí v prostorách místního zámku. Nacházejí se zde expozice Baroko v Kosmonosech, expozice věnované textilní minulosti města a slavným rodákům.
Region: Český ráj. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.

V Českém ráji najdete hustou síť značených cyklotras s páteřní trasou Greenway Jizera vedoucí od pramene Jizery v Jizerských horách až k soutoku s Labem.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.

Muzeum orientované na válku r. 1866 - zbraně, přilby, nálezy z bojiště. Najdete zde i kupecký krám z 19. století a další expozice ze života našich předků.
Region: Český ráj. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Rodný dům básníka Fráni Šrámka s básníkovou pracovnou v Sobotce.
Region: Český ráj. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Jedná se o samostatný pěchotní srub, v objektu je zřízeno muzeum se zaměřením na vojenskou historii. Zaměřuje se na pevnostní systémy v Československu vzniklé ve druhé polovině 30. let, dále je zde expozice munice, historických zbraní a militarií od roku 1866 po současnost.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Restaurace Výtopna je konečnou stanicí nejen pro všechny železniční nadšence, ale také pro milovníky dobrého jídla. Tento gastronomický unikát dokáže proměnit i obyčejné posezení u piva na netradiční zážitek.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika.
 

Divadlo Spejbla a Hurvínka se dne od dubna 2010 vrátilo zpět do zrekonstruované budovy na Praze 6.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou.

Areál koupaliště v Kostelci nad Orlicí disponuje 50m plaveckým bazénem s hloubkou od 1,5m do 1,8m, bazénem pro neplavce s hloubkou od 0,5m do 0,8m, skokanskou věží o výšce 2,5m a hloubce doskokového bazénu 3,8m. Koupaliště se nachází v klidném prostředí u řeky Orlice v Kostelci nad Orlicí.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.
 

Špindlerův Mlýn je považován za nejatraktivnější lokalitu Krkonoš. Perla našich nejvyšších hor, jak bývá často toto malebné městečko nazýváno, neláká pouze milovníky zimních sportů. Je velmi oblíbenou destinací po všechna roční období a zejména v létě uspokojí úplně každého.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Adrenalin, Cykloturistika, Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Ve spolupráci s největší leteckou školou Lets Fly působící na mezinárodním letišti Ostrava v Mošnově jsme pro vás připravili širokou nabídku leteckých prací a zábavy.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Adrenalin, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 

Nabízíme jednodenní i vícedenní výlety na raftech po řece Vltavě v kterékoli její části. Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna a Boršov nad Vltavou. Dolní úsek řeky mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou se splouvá přibližně 3-5 dní.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Organizovaná turistika, Vodní turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.
 

Státní zámek Litomyšl nabízí kromě klasické prohlídky zámku také příležitost pro zamilované, kteří mohou využít nabídku konání svatebního obřadu a celý den si zde užít při zorganizované oslavě.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.
 

V Jihlavě byla otevřena dálková cyklostezka, díky níž se jezdci na kolech dostanou až do rakouského města Raabs an der Thaya. Cyklostezka vede z Jihlavy přes Luka nad Jihlavou, Třebíč, Moravské Budějovice a Jemnici.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Cykloturistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.
 

Tatínci, kteří mají rádi dobrodružství a nebojí se jet někam sami se svými dětmi, mohou využít nabídky zlínského Centra pro rodinu, které pořádá pravidelné víkendy pro tatínky s dětmi – takzvané „Tatince“.
Region: Východní Morava. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.
 

Švandovo divadlo na Smíchově je scénou hlavního města Prahy. Švandovo divadlo je moderním evropským kulturním centrem živých umění. Jeho repertoár tvoří především inscenace stálého činoherního souboru a další produkce, jež se dělí do pravidelných programových cyklů věnujících se různým žánrům a disciplínám živého umění.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.
 

Konstantinovy Lázně otevřely nové wellness centrum Konstantin s bazénem, vířivkami, saunami, parní lázní, Kneippovými chodníčky a novými relaxačními procedurami. Wellness a relaxační pobyty jsou vhodné pro každého bez rozdílu.
Region: Plzeňsko a Český les. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
Hotel Besídka Slavonice – designová lahůdka

Hotel Besídka Slavonice – designová lahůdka

Legendární dům členů divadla Sklep. Náhodně svého času objevený renesanční dům uprostřed Slavonic, kterému pražská skupinka intelektuálů vdechla nový život a zároveň s ním svázala své životy. Pro svou krásu a dovednost předků, jsou Slavonice cílem mnoha obdivovatelů.

Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Lesů ČR „Královská rokle“ představuje asi 3 km dlouhý procházkový okruh zámeckým parkem přes známou Královskou rokli. Stezka začíná a končí u letohrádku v parku a spojuje město Horšovský Týn s místními lesy.

Muzeum Fráni Šrámka v Sobotce

Muzeum Fráni Šrámka v Sobotce

Ve Šrámkově domě v Sobotce vznikla multimediální a moderní výstava o životě a díle spisovatele, básníka a dramatika Fráni Šrámka. Na výstavě vás čeká komiks, video, audio, 3D exponáty, fotografie, básně, a tvůrčí úkoly – zkrátka literatura trochu jinak a zábavně!

Romantický areál Nové Zámky na Litovelsku

Romantický areál Nové Zámky na Litovelsku

Krásný park vznikl podle projektu B. Petriho, podle jehož návrhu vznikl i areál parku v Lednici. V zámku je ústav sociální péče, zámek není přístupný. V parku u zámku bývají občas koncerty.

Místní průvodci na Graselových stezkách

Místní průvodci na Graselových stezkách

Jen v doprovodu našich průvodců objevíte zajímavosti a jedinečnosti města Slavonic a okolní přírody České Kanady. Přiměřeně Vás překvapíme novými zážitky. Místní průvodce je vaším ochotným hostitelem na Graselových stezkách.

Letní plovárna v Českých Budějovicích

Letní plovárna v Českých Budějovicích

Letní plovárna je na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích již od roku 1933. Původní velkorysé koncepci dostála plovárna až nejnovější rekonstrukcí, která probíhala od listopadu 2009 do července 2010.

Barokní sýpka Ludéřov

Barokní sýpka Ludéřov

V současné době objekt prochází rekonstrukcí. Byla opravena střecha včetně barokních krovů a část přízemí, v jehož prostorách je otevřena expozice historie obce a nedaleké keltské svatyně. V expozici je také zdokumentována probíhající rekonstrukce a práce spojená se životem na hospodářském dvoře.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.

Restaurace Malý Buddha - ve stínu Buddhy na pražském Pohořelci

Restaurace Malý Buddha - ve stínu Buddhy na pražském Pohořelci

Restaurace Malý Buddha na pražském Pohořelci patří k těm, které své hosty dokážou odnést daleko od vnějšího světa klidu a nespěchu. Pod soškami božstev dýmají vonné tyčinky, náladu podkresluje meditační hudba.

Muzeum Kosmonosy

Muzeum Kosmonosy

Muzem sídlí v prostorách místního zámku. Nacházejí se zde expozice Baroko v Kosmonosech, expozice věnované textilní minulosti města a slavným rodákům. V budově zámku byl v roce 1985 natočen film Pohlaď kočce uši.

Hotel Dům u Červeného Lva –  nejmenší český hotel

Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně, v Nerudově ulici. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.

Hotel  a restaurace Celnice Břeclav

Hotel a restaurace Celnice Břeclav

Kdysi to bylo království pohraničníků a normální smrtelník se sem jen tak nedostal. Za posledních dvacet let se jihomoravské hraniční pásmo stalo běžně navštěvovaným územím a na místě opuštěné celnice, vyrostl rodinný čtyřhvězdičkový Hotel Celnice, který představuje luxusní ubytování.

Hrad Vízmburk - podkrkonošské Pompeje

Hrad Vízmburk - podkrkonošské Pompeje

Mocný hrad, kvalitou rovný královským hradům, patřil k nejstarším sídlům ve východních Čechách. Jeho sousedi ze Slezska i Lužice se hradu natolik obávali, že ho koupili a nechali zbořit. Pozůstatky hradu objevil roku 1972 pod vrstvou hlíny, vysoké místy až 8 metrů, archeolog Antonín Hejna.

Wellness centrum Konstantin v Konstantinových Lázních

Wellness centrum Konstantin v Konstantinových Lázních

Konstantinovy Lázně nabízejí služby Wellness centra Konstantin s bazénem, vířivkami, saunami, parní lázní, Kneippovými chodníčky a novými relaxačními procedurami. Wellness a relaxační pobyty jsou vhodné pro každého bez rozdílu.

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Loutkové divadlo na Praze 6 je zaměřené především na představení pro děti, ale středeční večery patří již tradičně dospělým. Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny i psa Žeryka.

Labská přehrada ve Špindlerově Mlýně

Labská přehrada ve Špindlerově Mlýně

Při jižním okraji Špindlerova Mlýna nemůžete přehlédnout elegantní přehradu na horním toku Labe. Jedná se o první přehradu na řece Labi. Byla vybudovaná jako ochrana před ničivými povodněmi a již od roku 1916 zachytává převážnou část sněhových vod ve střední části Krkonoš.

Švandovo divadlo v Praze

Švandovo divadlo v Praze

Švandovo divadlo na Smíchově je scénou hlavního města Prahy a moderním evropským kulturním centrem živých umění. Jeho repertoár tvoří především inscenace stálého činoherního souboru a další produkce, jež se dělí do pravidelných programových cyklů věnujících se různým žánrům a disciplínám.

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí druhý nejužší dochovaný dům v Praze a zcela jistě nejužší hotel v Praze.

Greenway Jizera – podél řeky za přírodou a historií

Greenway Jizera – podél řeky za přírodou a historií

V Českém ráji najdete hustou síť značených cyklotras s páteřní trasou Greenway Jizera vedoucí od pramene Jizery v Jizerských horách až k soutoku s Labem.

Restaurace Výtopna na Václavském náměstí v Praze

Restaurace Výtopna na Václavském náměstí v Praze

Restaurace Výtopna je konečnou stanicí nejen pro všechny železniční nadšence, ale také pro milovníky dobrého jídla. Tento gastronomický unikát dokáže proměnit i obyčejné posezení u piva na netradiční zážitek.

Okružní plavby výletní lodí na Lipně

Okružní plavby výletní lodí na Lipně

Prohlédněte si lipenské jezero z jiné perspektivy. Loď "Adalbert Stifter" zajišťuje okružní plavby v jižní části jezera - Lipno nad Vltavou - Frymburk a návrat zpět. Loď "Vltava" pořádá plavby v severní části jezera - Horní Planá - Černá v Pošumaví a návrat zpět.

Cyklostezka z Jihlavy až do rakouského města Raabs an der Thaya

Cyklostezka z Jihlavy až do rakouského města Raabs an der Thaya

V Jihlavě byla otevřena dálková cyklostezka, díky níž se jezdci na kolech dostanou až do rakouského města Raabs an der Thaya. Cyklostezka vede z Jihlavy přes Luka nad Jihlavou, Třebíč, Moravské Budějovice a Jemnici.

Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích

Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích

Zajímáte se o život a dílo bratří Čapků? Chtěli byste vidět Karlovo vysvědčení, nebo Josefovy grafiky? To vše nabízí muzeum v domě na náměstí v Malých Svatoňovicích, kde rodina Čapkova bydlela. Ve zdejších lázních působil od roku 1883 doktor Antonín Čapek, otec bratří Čapků.

Jezero Milada – nový rekreační cíl v České republice

Jezero Milada – nový rekreační cíl v České republice

Rekreační oblast Milada leží nedaleko měst Ústí nad Labem, Teplice, Chabařovice, Trmice. Bývalá těžební oblast prošla rekultivací a návštěvníky láká především velkým jezerem, které dostalo své jméno po původním hlubinném dole.

Jezero Poděbrady

Jezero Poděbrady

Koupaliště Jezero Poděbrady je přírodní areál u vytěženého pískového povrchového dolu. Areál se nachází skoro v centru a patří k němu parkoviště pro cca 150 vozů. V areálu se nachází přírodní nudistická pláž, sociální zařízení, sprchy, 5 barů s občersvením a pitím.

Hrabalova stezka – od Sněženek k Postřižinám

Hrabalova stezka – od Sněženek k Postřižinám

Hrabalova stezka v Kersku u Sadské začíná u restaurace Hájenka, kde si i dnes můžete dát kance se šípkovou nebo se zelím. Mezi místy spojenými se životem a dílem spisovatele Bohumila Hrabala naleznete mimo zákoutí z filmu Slavnosti sněženek také minerální pramen nebo malý menhir.

Luční bouda - nejvýše položená horská chata v Česku

Luční bouda - nejvýše položená horská chata v Česku

Luční bouda leží v první zóně Krkonošského národního parku pouhé 4 km od vrcholu Sněžky. Chata je jednou z nejvýše položených v Česku. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších. Od srpna 2012 se zde vaří pivo se jménem Paroháč.

Městské muzeum Rtyně v Podkrkonoší

Městské muzeum Rtyně v Podkrkonoší

Expozice dokumentuje těžbu rud a uhlí v oblasti Jestřebích hor od roku 1590 do roku 1990. K vidění jsou hornické uniformy, historické i současné pracovní nástroje, minerály a fosílie, modely důlních zařízení a další předměty.

Procházkové okruhy Visit Liberec

Procházkové okruhy Visit Liberec

Zveme vás na procházky libereckých čtvrtí - nechte na sebe dýchnout atmosféru starého Liberce v Novém Městě, projděte se kolem zámku, bývalé galerie a přehrady v Kristiánově nebo se nechte unést architekturou vilové čtvrti ve Starém Městě.

Nový zámek Kostelec nad Orlicí - poznejte život v biedermeieru

Nový zámek Kostelec nad Orlicí - poznejte život v biedermeieru

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, patřící rodině Kinských, je místem pro poznání, zábavu i odpočinek. Empírový zámek v anglickém parku nabízí prohlídkový okruh Život v biedermeieru, výstavy v Galerii Kinský, koncerty a festivaly. V areálu najdete dětské hřiště a u něho oblíbenou Toniovu kavárnu.

Dívčí Kámen - romantická zřícenina na soutoku Křemžského potoka a Vltavy

Dívčí Kámen - romantická zřícenina na soutoku Křemžského potoka a Vltavy

Monumentální romantická zřícenina rozprostřená na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov.

Vyhlídkové lety vrtulníkem z letiště Hosín

Vyhlídkové lety vrtulníkem z letiště Hosín

Už jste někdy viděli dům, ve kterém bydlíte, z výšky? Nebo vaše oblíbené místo v jižních Čechách?

Zmrzlinárna Ralsko v Mimoni - desítky druhů proslulé čerstvé zmrzliny

Zmrzlinárna Ralsko v Mimoni - desítky druhů proslulé čerstvé zmrzliny

Snili jste někdy o mrkvové, makové nebo mateřídouškové zmrzlině? Vezměte vaše chuťové buňky na výlet do Mimoně a potěšte je nevšedním zážitkem. Ve Zmrzlinárně Ralsko se připravují každý den desítky druhů čerstvé zmrzliny klasické i nevšední.

Tatince pro tatínky a jejich děti

Tatince pro tatínky a jejich děti

Tatínci, kteří mají rádi dobrodružství a nebojí se jet někam sami se svými dětmi, mohou využít nabídky zlínského Centra pro rodinu, které pořádá pravidelné víkendy pro tatínky s dětmi – takzvané „Tatince“.

Svatební den na zámku v Litomyšli

Svatební den na zámku v Litomyšli

Státní zámek Litomyšl nabízí kromě klasické prohlídky zámku také příležitost pro zamilované, kteří mohou využít nabídku konání svatebního obřadu a celý den si zde užít při zorganizované oslavě.

Půjčovna raftů na řece Vltavě

Půjčovna raftů na řece Vltavě

Nabízíme jednodenní i vícedenní výlety na raftech po řece Vltavě v kterékoli její části - Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna a Boršov nad Vltavou. Dolní úsek řeky mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou se splouvá přibližně 3-5 dní.

Výlety do oblak z Mošnova

Výlety do oblak z Mošnova

Ve spolupráci s největší leteckou školou Lets Fly působící na mezinárodním letišti Ostrava v Mošnově jsme pro vás připravili širokou nabídku leteckých prací a zábavy.

Špindlerův Mlýn láká v létě na výhodné ceny

Špindlerův Mlýn láká v létě na výhodné ceny

Špindlerův Mlýn je považován za nejatraktivnější lokalitu Krkonoš. Perla našich nejvyšších hor, jak bývá často toto malebné městečko nazýváno, neláká pouze milovníky zimních sportů. Je velmi oblíbenou destinací po všechna roční období a zejména v létě uspokojí úplně každého.

Koupaliště v Kostelci nad Orlicí

Koupaliště v Kostelci nad Orlicí

Areál koupaliště v Kostelci nad Orlicí disponuje 50 m plaveckým bazénem s hloubkou od 1,5 m do 1,8 m, bazénem pro neplavce s hloubkou od 0,5 m do 0,8 m, skokanskou věží o výšce 2,5 m a hloubce doskokového bazénu 3,8 m.

Vlastivědné muzeum Železnice

Vlastivědné muzeum Železnice

Muzeum orientované na Prusko-rakouskou válku roku 1866 - zbraně, přilby, nálezy z bojiště. Najdete zde i kupecký krám z 19. století a další expozice ze života našich předků. Součástí prohlídky je i poslech hry na flašinet.

Muzeum Bakovska v Bakově nad Jizerou

Muzeum Bakovska v Bakově nad Jizerou

Muzeum Bakovska dokumentuje historii města a regionu. V domě je i Městská knihovna a veřejný přístup k internetu. Celá expozice, sestávající z písemných i věcných památek, je rozvržena do prostoru tří místností. K muzeu náleží ještě další, samostatná větší prostora, pro konání výstav.

Vodní lyžařský vlek ve Stráži pod Ralskem

Vodní lyžařský vlek ve Stráži pod Ralskem

800 m dlouhý lyžařský vlek na vodním díle Stráž pod Ralskem ve stejnojmenném městě nabízí možnost adrenalinového sportovního vyžití a pro ty méně odvážné zajímavou podívanou. Délka vleku je 830m, disponuje 8 závěsy a na vodě je 8m boardslide a menší kicker.

Jiu-jitsu, kickbox a dětský program

Jiu-jitsu, kickbox a dětský program

Chcete naučit své dítě respektu? Chcete se trochu odreagovat od stresu? Chcete se naučit nějakému bojovému umění? Tělocvična v Praze 4 a v Praze 6 se na vás těší.

Koupaliště a letní sporty v areálu Homole

Koupaliště a letní sporty v areálu Homole

V letních měsících se můžete zchladit a odpočinout si ve sportovním areálu Homole Poniklá. Je zde k dispozici vodní nádrž se skluzavkami, hřišťátkem pro děti, nově vybudovaným zázemím s občerstvením. Kvalita i teplota vody je více než dobrá.

Muzeum a infocentrum Lipenska

Muzeum a infocentrum Lipenska

Nové muzeum se usídlilo na náměstí v jednom z historických rekonstruovaných domů spolu s novým Infocentrem. Za první republiky zde muzeum již bylo, ale v poválečných letech zaniklo. Infocentrum poradí i s tipy na výlety i zajímavé zážitky.

Rekreace v přírodě na rekreačním zařízení na Tesáku

Rekreace v přírodě na rekreačním zařízení na Tesáku

Nabízíme turistické vycházky v krásné krajině, možnost cykloturistiky s využitím celé škály cyklostezek a další sportovním vyžití, volejbal, badminton, malá kopaná a další.

Cyklostezka v Hořicích

Cyklostezka v Hořicích

Nově byla otevřena 4 kilometrová cyklostezka na Jičínsku, která spojuje město s areálem secesního přírodního koupaliště Dachovy. Lidé se po ní také snadno dostanou do lomu u svatého Josefa, kde přes 40 let vznikají sochy při známých sochařských sympoziích.

Wellness hotel Gendorf v centru Vrchlabí

Wellness hotel Gendorf v centru Vrchlabí

Objevte jedinečnou oázu relaxace a gastronomie v centru Krkonoš. Wellness hotel Gendorf vám poskytne možnost strávit chvíle odpočinku ve stylovém, moderním relaxačním centru nebo v příjemné atmosféře restaurace Mincovna s vyhlášenou kuchyní.

Muzeum a galerie J. W. Mezerové v Úpici

Muzeum a galerie J. W. Mezerové v Úpici

Mezi stálé expozice patří obrazy J. W. Mezerové, rodina Čapkova, národopisná expozice, Vízmburk a sbírka zbraní. Kromě stálých expozic jsou zde pravidelně obměňovány tématické výstavy. Muzeum je umístěno v budově staré radnice na náměstí v Úpici.

Prázdninové chytání ryb v Litomyšli

Prázdninové chytání ryb v Litomyšli

Chytání ryb na sádkách Rybářství Litomyšl probíhá v letních měsících. Pro sportovní rybáře jsou každoročněvyhrazeny 4 rybníky k lovu ryb na udici. Jsou to rybníky Budislavský dolní, Zimka, Strakovský u Litomyšle a Přívratský dolní u České Třebové.

Rozhledna na Kozlovském kopci

Rozhledna na Kozlovském kopci

Rozhledna s vyhlídkovou plošinou ve výšce 33 metrů nabízí panoramatické pohledy na zalesněné pohoří Českomoravského pomezí.

Půjčovna lodí Orlice

Půjčovna lodí Orlice

Orlice je ideální řekou pro vodní turistiku. Jste schopni ji během 2 dnů celou projet, protože po 35 km vtéká v Hradci Králové do Labe.

Zemědělské muzeum Radeč

Zemědělské muzeum Radeč

V Jestřebích horách vzniklo muzeum zaměřené na činnost našich předků v zemědělství. V areálu bývalého JZD v Radči u Úpice se nalézá již přes 1200 exponátů, které věnovali muzeu různí dárci.

Rodinná farma na úpatí hory Kleť

Rodinná farma na úpatí hory Kleť

Rodinná farma Tvrz Chlum se nachází v krásném prostředí CHKO Blanský les, přímo pod nejvyšším vrcholem Kletí (1084 m.n.m). Farma nabízí samostatné ubytovací kapacity a průběžně rekonstruovanou renesanční sýpku, která stojí na místě bývalé tvrze Chlum.

Horské terénní káry  v Českých Petrovicích

Horské terénní káry v Českých Petrovicích

Spousty zábavy pro celou rodinu! Malá stabilní vozítka, zkonstruované pro bezpečnou jízdu z kopce. Po nasednutí vás na vrchol kopce dopraví lyžařský vlek. Pro jízdu dolů jsou určeny dvě sjezovky s pervektním travnatým povrchem.

Stodola krásných krámů ve Vepříkově

Stodola krásných krámů ve Vepříkově

Ve Vepříkově na Havlíčkobrodsku vzniklo muzeum starých věcí – pokladů zapomenutých na půdách. Najdete tu dobře známe věci z dob nedávno minulých, ale i starší předměty z dob našich babiček. Zakladatelkou muzea je paní Jaroslava Stehnová, která staré věci sbírá už 40 let a sama v něm provádí.

Vinařský program v Mikulově

Vinařský program v Mikulově

Jednodenní i vícedenní pobyt na Mikulovsku nabitý vinařským programem. Program zahrnuje veškeré služby včetně dopravy v místě, průvodce, tlumočníka, sommeliéra, degustací vína, exkurzí do vinařství, terénní prohlídky vinic, posezení ve vinném sklepě, výlety,ubytování nebo zajištění kol.

Bisport půjčovna kol

Bisport půjčovna kol

Pro všechny milovníky aktivního odpočinku - nabízíme kvalitní horská kola Acera, Deore a Deore Trek.

Lesní hotel Peršlák – bývalá celnice, kterou střeží Kámen republiky

Lesní hotel Peršlák – bývalá celnice, kterou střeží Kámen republiky

Při bývalé státní hranici s Rakouskem se nachází hotel, který sloužíval jako sídlo finanční stráže a celnice.

Stará Radnice Ostrov

Stará Radnice Ostrov

Uprostřed Starého náměstí je architektonický a památkový skvost města Ostrova - goticko renesanční budova Staré radnice. Zdi radnice byly svědkem rozvoje, rozmachu i pádů města.

PPS Čtyřkolky - půjčovna a prodejna čtyřkolek na Táborsku a Třeboňsku

PPS Čtyřkolky - půjčovna a prodejna čtyřkolek na Táborsku a Třeboňsku

Půjčovna čtyřkolek Malšice jistí pohodlí a zážitek na silnicích! Půjčovna je k disopzici 7 dní v týdnu.

Kurzy bike freeridingu

Kurzy bike freeridingu

Zdokonalte techniku jízdy na kole ve volném terénu. Poznejte kouzlo freeridových tratí a single tracků. Tento kurz vás naučí, jak se bezpečně pohybovat v neupraveném a volném terénu nebo na uměle vytvořených tratích. Přinese vám nezapomenutelné zážitky a úplně jiný pohled na cyklistiku.