Úvod > Aktuality > Olympijský festival v Ostravě a okolí nabídne sporty i Korejskou vesničku
Olympijský festival v Ostravě a okolí nabídne sporty i Korejskou vesničku
">
Zimní sporty

Olympijský festival v Ostravě a okolí nabídne sporty i Korejskou vesničku

Vydáno 11. února 2018
Olympijský festival navazuje na úspěšný olympijský park, který Ostravanům přiblížil olympiádu v Riu před dvěma lety. Letos od 9. do 25. února 2018 v Ostravě a čtyřech lyžařských střediscích Moravskoslezského kraje vyroste zimní areál u příležitosti olympijských her v Pchjongčchangu 2018. Hlavním centrem ostravského festivalu bude Ostravar Aréna, na Masarykově náměstí se návštěvníkům otevře Korejská vesnička a program zasáhne i do čtyř lyžařských středisek v Jeseníkách a Beskydech – Bílé, Mostech u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.
Olympijský festivalOstravar Aréně vyroste centrum Olympijského festivalu, návštěvníci se můžou těšit na všechny sporty zimních olympijských her, zastoupeny budou letní sporty respektive méně tradiční a adrenalinové sporty. Olympijský festival nabídne návštěvníkům díky partnerům Českého olympijského týmu příležitost ke sportování, ale také možnost zapůjčit si veškeré sportovní vybavení v půjčovnách přímo v areálech festivalu.
 
Malí i velcí návštěvníci Olympijského festivaluOstravě si budou moci vyzkoušet celkem třicet různých sportovních disciplín jako je běh na lyžích, biatlon, jízda na snowboardu, curling, krasobruslení, lední hokej, skicross, kiting, fatbike či rychlobruslení nebo ledolezectví. Kromě sportu je připraven bohatý kulturní program a samozřejmě také fanzóna s velkoplošnou projekcí z Pchjongčchangu.
 
snowboardingPřipraven je veřejný komentovaný trénink extraligového týmu HC Vítkovice Ridera, exhibiční krasobruslařská vystoupení, běžecké tratě s výukou správného mazání lyží, snowpark, pumptracková dráha, biatlonová střelnice, mobilní skokanský můstek K-4, trenažér pro jízdu na saních a ledová plocha pro jízdu na skeletonu a dvojbobu, rychlobruslení a napříznivce volného bruslení čekají stovky metrů tzv. ledových cestiček.
 

Korejská vesnička na Masarykově náměstí

Olympijský festival curlingV centru Ostravy, na Masarykově náměstí vyroste Korejská vesnička. Po vzoru vstupních bran korejských chrámů vyroste i na náměstí originální “korejská brána”. Centrem vesničky bude sněhová plocha, určena k zimním radovánkám zejména těm nejmenším, v připravených stáncích bude možné ochutnat korejské speciality, prohlédnout si zajímavosti korejské kultury. Ve spolupráci s Velvyslanectvím Koreje v České republice proběhne 16. února oslava lunárního korejského Nového roku.
 
Olympijský festival biatlonA co všechno si budete moci vyzkoušet? Z klasických zimních sportů to bude lední hokej, krasobruslení, běh na lyžích, biatlon, boby, curling, akrobatické lyžování, krasobruslení, rychlobruslení, saně, skeleton, snowboarding i skoky na lyžích. Letní olympijské sporty nabídnou atletiku a stolní tenis. Dále se můžete těšit na biliard, fatbike, florbal, hokejbal, kiting, korfbal, ledolezectví, lyžařský orientační běh, rope skipping, longboarding, skialpinismus, sněžnice, šachy, taekwondo ITF, taneční sport a turistiku.
 

Program v horských střediscích Moravskoslezského kraje

Pro milovníky sjezdového lyžování se chystají závody ve čtyřech horských střediscích Moravskoslezského kraje – Bílé, Mostech u Jablunkova, Karlově pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem. Ve střediscích je program situován do víkendů, kromě obřího slalomu obsahuje třeba závody ve snowboardingu, představení fatbiků nebo přednášky Horské služby ČR.
 

Dopravní opatření

Olympijský festivalBěhem olympiády bude každé dvě hodiny jezdit z Krnova do Vrbna pod Pradědem mimořádný vlak, na který bude navazovat bezplatná autobusová doprava. Ta bude jezdit kyvadlově mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovem v pravidelných intervalech co hodinu, v sobotu a neděli každých 30 minut. Návštěvníci se díky tomu vyhnou obtížnému hledání parkovacího místa a budou si moci užít Olympijský festival naplno. Ve spolupráci s Ostravar Arénou byla vyřešena otázka náhradního parkování pro návštěvníky programu v Ostravar Aréně – vzhledem k technologicky náročným přípravám jsou totiž parkoviště A + B nepřístupné od 15. ledna do 5. března. Připraveny jsou náhradní parkovací plochy v areálu Vítkovice a.s., u Městského stadionu (před areálem Ridera), před Městským stadionem, v rámci Městského stadionu a parkoviště u Clarion Congress Hotelu – v součtu se jedná o 780 parkovacích míst.
 

Olympijský festival Ostrava 2018 potrvá 17 dní, sportoviště budou otevřena pro veřejnost každý den ve dnech 9. 2. až 25. 2. 2018. Od neděle do čtvrtka budou sportoviště Olympijského festivalu otevřena od 9.00 do 19.00 hod, v pátek a v sobotu můžou návštěvníci využívat sportoviště o dvě hodiny déle (9.00 – 21.00 hod). Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.
Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.

Ostravar Aréna v Ostravě

Ostravar Aréna v Ostravě

V moderní víceúčelové hale se konají nejvýznamnější kulturní, sportovní, společenské akce a koncerty. Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC Vítkovice Steel, pro veřejnost se zde pravidelně koná veřejné bruslení.

Ski areál Mosty u Jablunkova – celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova – celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova vám nabídne řadu letních i zimních adrenalinových i pohodových aktivit. Čeká tu na vás například bobová dráha s celoročním provozem, bike park, bungee trampolíny, kosmický trenažér Aerotrim, sjezd po 232 metrů dlouhém laně, horské koloběžky, lanové centrum.

Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.