!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek v Kuníně zahajuje o víkendu novou turistickou sezónu
Zámek v Kuníně zahajuje o víkendu novou turistickou sezónu
"> "> ">
Památky

Zámek v Kuníně zahajuje o víkendu novou turistickou sezónu

Vydáno 29. března 2019
Zámek v Kuníně bude otevřen od posledního březnového víkendu a pak po celý duben vždy v sobotu a neděli od 9:00 do 16:00 hodin. Prohlídky zámku se konají každou celou hodinu a poslední prohlídka pokojů s průvodcem se uskuteční v 15:00 hodin.

Zámek KunínAutenticky zařízené pokoje zámku, do něhož se vracejí obrazy a předměty od nás i ze zahraničí, nabízí unikátní pohled do venkovského šlechtického sídla, spojeného se zajímavými osudy lidí, kteří je v průběhu staletí obývali. Zajímavostí je, že se jedná o jediný zámek slavného stavitele Hildebrandta v Českých zemích - leží pouhých 25 minut po dálnici z Ostravy. V 16 historických pokojích na vás čekají původní zámecké sbírky se spoustou vybavení, na zámecké půdě nejpodivuhodnější komínové systémy v celé střední Evropě.

zámek KunínV zámku stojí za vidění Pohostinský pokoj, pokoj zámecké školy s empírovou nástěnnou výmalbou, ložnici, Dětský pokoj, pracovna posledního majitele zámku se zámeckou knihovnou. V dalším podlaží zámku pak Zámecká obrazárna, Lovecký pokoj, Dámský pokoj, Velká jídelna, Hudební a taneční pokoj a Biliárový pokoj. Kostelní chodbou se dostanete  sprůvodcem do Velkého sálu s renesančními portréty členů významného rodu Hohenemsů, bývalé kaple a do Pompejského a Žlutého pokoje s původní empírovou výmalbou a zařízením. Prohlídku završí návštěva zámecké půdy s unikátním barokním komínovým systémem.

Zámek bude otevřený až do konce dubna o víkendech, od května pak denně mimo pondělí. Vstupné stojí 110 Kč, snížené 70 Kč a rodinné 230 Kč.