!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Plzeňské DEPO2015 otevírá novou interaktivní výstavu BLIK BLIK Tajuplný les
Plzeňské DEPO2015 otevírá novou interaktivní výstavu BLIK BLIK Tajuplný les
"> "> ">
Zážitky

Plzeňské DEPO2015 otevírá novou interaktivní výstavu BLIK BLIK Tajuplný les

Vydáno 11. května 2021
Plzeňské DEPO2015 s uvolněním koronavirových opatření otevírá pro veřejnost od 11. května novou, dlouho připravovanou, rozsáhlou interaktivní výstavu BLIK BLIK Tajuplný les, která propojí digitální umění a technologie s hrou a zábavou pro celou rodinu. Celkem dvanáct interaktivních instalací předních českých audiovizuálních tvůrců navodí na ploše 450 m² atmosféru lesa - tajuplného a kouzelného prostředí plného pohádkové atmosféry, fantazie, hry, světel, stínů a zvuků. Výstava je za pečlivých hygienických opatření přístupná vždy v úterý a čtvrtek 14:00 - 18:00 a v sobotu a neděli 10:00 - 18:00 hodin. Vstupenky jsou k dostání online přes portál plzenskavstupenka.cz nebo na místě.
DEPO2015 tajuplný lesMáte někdy pocit, že v lese se toho ukrývá mnohem víc než jen to, co je vidět na první pohled? Les pro nás představuje něco skrytého a tajuplného, co postupně objevujeme. Prostředí s tajemstvím, které probouzí v člověku představivost a tvořivost. Cílem výstavy Blik Blik Tajuplný les je, aby se návštěvníci více dívali kolem sebe a přemýšleli o tom, co není na první pohled vidět. Chce upozornit na to, že o les je třeba se starat nejenom jako o nenahraditelný ekosystém, ale i kvůli tomu, co v nás probouzí a vyvolává.

Celá expozice je pojatá jako cesta, kterou se z reálného prostředí dostanete do různých lesních světů, z nichž každý má svůj příběh a atmosféru. Podobně jako v příbězích Lewise Carrolla vstoupí návštěvníci do světa fantazie králičí norou, poté se například ocitnou na dně rybníka, objeví tajemství začarovaných tůněk či svítících programovatelných stromů, ovládnou kouzlo Ubrousku, prostři se, projdou magickou krajinou jako z Avatara nebo se ztratí v psychedelickém pralese. Děti navíc po příchodu dostanou magické hůlky, díky nimž budou moci oživovat různé části expozice a jednotlivé instalace. Samostatnou součástí výstavy se po dalším rozvolnění koronavirových opatření stane také rodinná úniková hra Zdrhni bábě!
 

Instalace si užijí malí i velcí návštěvníci

DEPO2015 tajuplný lesVýstava je určena dětem, ale užijí si jí i dospělí. Jsou v ní umístěny interaktivní prolézačky a světelné hry pro ty nejmenší, i prvky, které určitě zaujmou i dospělé. Návštěvníci se na výstavě setkají s širokým spektrem interaktivních prvků od relativně jednoduchých mechanických a magnetických ovládání až po laserové nebo infračervené trasování pohybu. Dále je v expozici použit interaktivní videomapping, různé světelné a zvukové instalace, včetně UV osvětlení. Návštěvníci se setkají i se spojením jízdních kol a svítících mraků nebo s interaktivními rybářskými pruty a dalšími „magickými“ nástroji.

Výstava je za pečlivých hygienických a organizačních opatření v květnu přístupná vždy v úterý a čtvrtek 14 - 18 hodin a v sobotu a neděli 10 - 18 hodin. Vstupenky jsou k dostání online přes portál plzenskavstupenka.cz nebo na místě. Ke každé vstupence návštěvník nebo rodina dostane při odchodu z výstavy pytlíček s květinovou travní směsí, díky které si pak může vytvořit ve městě kousek přírody. Výstava potrvá do 31. srpna 2021 a v dalších měsících je naplánováno rozšíření návštěvní doby. Vstupné stojí pro dospělé 150 Kč, děti zaplatí 100 Kč a studenti či senioři 65+: 120 Kč. Rodinná vstupenka 2+2 vyjde na 350 Kč.
Výstava Blik Blik Tajuplný les v Plzni

11.5.
31.8.
Výstava Blik Blik Tajuplný les v Plzni

Máte někdy pocit, že v lese se toho ukrývá mnohem víc než jen to, co je vidět na první pohled? V DEPO2015 si to myslí také! A tak se pro vás a vaše děti rozhodli připravit něco nového, tajuplného a kouzelného.

Industriální stezka v areálu DEPO2015

Industriální stezka v areálu DEPO2015

Vydejte se po stopách historie areálu DEPO2015! Industriální stezka poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události areálu DEPO2015. Průvodcem vám bude například cukrovarnický odborník Hugo Jelínek.

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.