Úvod > Aktuality > Plzeňský pivovar se opět otevřel veřejnosti
Plzeňský pivovar se opět otevřel veřejnosti
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Plzeňský pivovar se opět otevřel veřejnosti

Vydáno 6. června 2021
Plzeňský Prazdroj se po sedmi měsících opět otevřel pro veřejnost. Populární trasa Pilsner Urquell, která mapuje historii a současnost výroby nejznámějšího světového ležáku, je otevřena každý den, Pivovarské muzeum a podzemí pak zatím budou moci lidé vidět vždy od čtvrtka do neděle.
pivovar prazdrojPrazdroj u všech turistických služeb dbá na maximální bezpečnost návštěvníků. Řídí se aktuálními proti epidemickými opatřeními. Všichni návštěvníci tras tak musí mít nejen respirátor, ale také negativní test na koronavirus, případně potvrzení o prodělání onemocnění či očkování. Také byl omezen počet lidí ve skupině, a to na třicet osob. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce prostor.
 
Už dříve se v souladu s rozvolněním vlády na nádvoří pivovaru otevřela dárková prodejna i Tank bar s čepovaným pivem. V průběhu června se v plzeňském pivovaru chystá otevřít konferenční centrum Secese, prozatím s kapacitou 60 osob pro konference a semináře a 75 osob pro soukromé oslavy. Milovníkům nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell opět nabídne posezení v šalandách v historických sklepích a otevřou se i brány pivovarské školy čepování. Zavřená zatím zůstává návštěvnická trasa Gambrinus, která vede přes výrobní část závodu.
 

Do Pivoarského muzea nebo plzeňského podzemí

pivovarské muzeumNejmenší džbánek na světě, pivovarská laboratoř nebo gotická sladovna. To vše a mnoho dalšího skrývá právovárečný dům z 15. století. Pivovarské muzeum v Plzni, které sídlí ve Veleslavínově ulici v centru města Plzně, jako jediné odborné muzeum svého druhu v Čechách střeží celou legendu pivovarnictví, a co se týče pojetí i šíře expozice, údajně nemá ve světě konkurenci. Odhalíte tajemství výroby a podávání piva od věků dávno minulých. Ukážeme vám pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví a další sběratelské kuriozity. Muzeum je nyní otevřeno od čtvrtka do neděle od 10:00 do 18:00 hodin.

Plzeňské podzemíPlzeňské historické podzemí se s rozsahem 13 kilometrů chodeb řadí k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě. Sídlí v budově Pivovarského muzea. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně. Prohlídkový okruh podzemím je dlouhý asi 800 metrů a prochází v hloubce 9 až 12 metrů pod historickým centrem města. Podzemní chodby si můžete prohlédnout ve čtvrtek a pátek v 15:40 a 17:00 hodin nebo o víkendu v časech 10:20, 12:00, 14:20, 15:40 a 17:00 hodin.
 
Areál plzeňského pivovaru patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Česku. V roce 2019 jej navštívilo téměř 840 tisíc turistů. V loňském roce však zaznamenal významný propad návštěvnosti o skoro 73 %, a to zejména kvůli absenci zahraničních turistů a organizovaného turistického ruchu i kvůli dlouhodobému uzavření pro veřejnost na základě protiepidemických opatření.
Plzeňské historické podzemí – poznejte život pod městem

Plzeňské historické podzemí – poznejte život pod městem

Rozmary počasí vás při návštěvě plzeňského podzemí nemusí zajímat – otevřeno je kromě ledna po celý rok. Fascinující cestu v labyrintu chodeb, sklepů a studní budovaných od 14. století obohacuje expozice knihtisku, funkční replika vodního kola nebo fragmenty ze zbouraných domů.

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.